“LAZARATI 2” ASGJËSON RRETH 135 MIJË BIMË CANNABIS SATIVA
Per 10 dite rresht, ne shume fshatra te komunave te thella te Dukagjinit, qindra efektive te Drejtorise se Policise se Qarkut Shkoder, te shoqeruara nga forca te Nderhyrjes se Shpejte, nga RENEA, nga ekipe ekspertesh, si dhe te mbeshtetura nga dhjetera automjete, mjete lundruese, dhe 3 helikoptere te Ushtrise dhe te rendit, kane ndermarre operacionin me te gjere kunder bimeve narkotike, pas atij te Lazaratit.

Gjate ketij operacioni, I cili u shoqerua me arrestimin e disa personave si dhe procedimin penal te shume te tjereve te shpallur ne kerkkim, u asgjesuan rreth 135 mije cannabis sativa.
Keto qe shihni jane pamjet e diteve te operacionit, nderkohe qe nje kronike te zgjeruar mbi kete superaksion policor do ta ndiqni ne fund te ketij edicioni informativ.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/vHf2ARRXJuI?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakGJYKATA LIRON KRYEPLAKUN
Artikulli tjetërKARBURANTET, TË PASIGURUARA