Ambasada e SHBA ka përshëndetur vizitën e Bill Clinton në Tiranë. Ambasada e SHBA i uron mirëseardhjen dhe thotë se kjo vizitë tregon domethënien e miqësisë mes dy vendeve.

“Mirë se erdhe në Tiranë President Clinton! Vizita e parë e ish-presidentit në Shqipëri është një moment domethënës në miqësinë e qëndrueshme mes vendeve tone”, shkruan ambasada.

Artikulli paraprakBILL KLINTON NË TIRANË, PRESIDENTI BEGAJ: SHQIPËRIA DHE SHQIPTARËT JU …
Artikulli tjetërBËHET GATI SHESHI PARA KRYEMINISTRISË, QYTETARËT ME FLAMUJT E SHBA NË DUAR!