SHOQATA KOMBËTARE E TË VERBËRVE KËRKOJNË TË DREJTËN LIGJORE. Te verberit po zbriten nga urbanet e qytetit dhe cfare eshte me e renda po keqtrajtohen me force.keto jane fjalet e presidentit te shoqates kombtare se te verberve Ndoc Bjeshka I cili kete shqetesim ua percolli edhe keshilltareve ne mbledhjen e fundit para pak ditesh. Bjeshka kerkon drejtesi dhe vetem zbatimin e ligjit pasi kjo qe ndodh ne shkoder nuk eshte pare dhe degjuar ne asnje qytet tjeter te shqiperise.

Shqetesimi I ngritur nga shoqata kombetare e te verberve nuk eshte nje rast i izoluar pasi vetem pak muaj me pare te njejten problematike ngriti edhe shoqata e invalideve te punes shkoder me ne krye z.Myhedin Pirani. Kta te fundit madje kane hapur edhe nje process zgjdhor me firmen private qe ka licensen e urbaneve te qytetit.

Artikulli paraprakGATI MATERIALET ZGJEDHORE NË 4 KZAZ TË BASHKISË SHKODËR
Artikulli tjetërMATURA, MAS LARGON NGA PUNA 11 ADMINISTRATORË