Kreu i grupit të PS, ka folur pas mbylljes së seancës për pr.buxhetin 2024, e cila u zhvilluar për vetëm 5 minuta mes tensioneve të shkaktuara nga Rithemelimi. Bledi Çuçi tha se nuk flitet për buxhetin me tymuese dhe se opozita duhet të ishte duke diskutuar dhe duke paraqitur alternativa.

E pamë edhe sot, e njëjta skenë, peizazh, me tymuese, karrige të hedhura, e vetmja e re sot, që shqiptarët duhet të kenë vëmendje është miratimi i buxhetit më të madh publik në historinë e këtyre dy viteve. Janë 7 mld euro që është dyfishi i buxhetit të vitit 2013. Sot duhej të jepnin alternativat, nuk flitet me tymuese kur bëhet fjalë për buxhetin. Edhe sot pamë një skenar. Rritja më ë e madhe e pagave në histori.

Artikulli paraprakBARDHI: S’KA NDODHUR KURRË QË DEPUTETËT TË RRETHOHEN NGA GARDA!
Artikulli tjetërA ËSHTË PËRJASHTUAR NGA GRUPI I PS ARBEN AHMETAJ? PËRGJIGJET ÇUÇI: JO! PSE, ÇA ARSYEJE KA? AI KA PUNË ME DREJTËSINË