Reshje e dendura te debores kane sjell probleme te shumta ne rrugen nacionale Skuraj-Burrel. Ky segmend rrugor eshte bllokur, duke bere qe dhjetra mjete te ngelen te bllokuara prej disa oresh. Udhetaret kerkojne nderhyrje te firmes kontraktore, pasi reshjet vijojne me itensitet te larte dhe duke qene se ky segment ka dhe shembje ne disa vende, rreziku eshte dhe me evident.

Artikulli paraprakMOTI I KEQ, RAMA: 1500 PUNONJËS TË OSSH NË GJITHË VENDIN JANË ANGAZHUAR PËR FURNIZIMIN ME ENERGJI
Artikulli tjetërILIR META PROPOZON 7 PIKA PËR ARSIMIN: QEVERIA FLET PËR GODINA, JO PËR DIJE