Bllokohet kufiri më i madh në botë

Zyrtarët e Kalifornisë kanë paralajmëruar për rrëmujë në lëvizje gjatë fundjavës pasi një nga vendkalimet më të mëdha kufitare do mbyllet për ndërtim. Hyrja e Porto San Ysidro, në mes të San Diego në Kaliforni dhe Tijuana në Meksikë do mbyllët për udhëtarët në jug për 57 orë. Kalimi i këmbësorëve, automjeteve dhe kamionëve në veri të Meksikës nuk do preken nga kaosi. Dihet se është vendkalimi më i madh në botë pasi mijëra njerëz kalojnë kufirin cdo ditë. Projekti i zgjerimit që ka kosto 741 milionë dollarë do shkaktojë rrëmujë në trafik deri në fund të 2019. Qeveria e San Diego ka vendosur që ta bëjë këtë projekt pasi do ketë rritje 87% të trafikut të automjeteve deri në vitin 2030.

Artikulli paraprakVRASJA E BIZNESMENIT, SHKAQET AKOMA MISTER
Artikulli tjetërTENTON VETEVRASJEN NE BURG SHKODRANJA QE VRAU BURRIN