Ditën e djeshme ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla bëri me dije se ka ngritur padi ndaj deputetit dhe kreut të LIBRA-s Ben Blushi. Blushi me anë të një statusi në Facebook ka reaguar pas kësaj deklarate të Nikollës.

Në një postim në faqen e tij në FB, Blushi shkruan se ajo e ka zakon, pasi bodigardit që merrte 3 mijë euro për një vend pune nuk ju nda as në burg.

Postimi i Blushit

ERDHI DITA PËR LINDITA Lindita Parsimi paska thënë, se nuk do më ndahet as në gjyq. E ka zakon. Bodigardit të vet që merrte 3 mijë euro për një vend pune nuk ju nda as në burg.