Vendimi i qeverise per te kategorizuar ne profesionet e lira dhe per tu taksuar sit e tille edhe per avokatet, por edhe bojkoti i ketyre te fundit, gjate se henes, ka qene teme e bisedes ne emisionin tonight Star Plus.

Te ftuar ne studio, perballe gazetarit Erzen Koperaj, ka qene sekretari i dhomes se avokatise ne Shkoder, Gjovalin Ulndreaj dhe avokati Rroksan Sheldija. Por gjate ketij emisioni eshte folur edhe ne lidhje me reformen e shume perforlur ate te reformës në drejtësi. Tonight, vjen cdo te marte ne ekranin e Star Plus TV, me te ftuar te ndryshem dhe me tem ate ndryshe nje emsion social politike, gjitheperfshires.

Artikulli paraprakSEIT FISHTA, LË QELINË E PARABURGIMIT NË SHKODËR, LIHET I LIRË
Artikulli tjetërUSH, PREZANTOHEN KLUBET STUDENTORE DHE REVISTA “VISION”