Ky është rikthimi i Brdariç tek Vllaznia. Urdhëri i parë e hedh poshtë të dytin. Kjo është një shprehje e vjetër e cila më shumë kurrë gjeti zbatim mbrëmë dhe sot me trajnerin e Vllaznisë Thomas Brdariç.

Fillimisht drejtues të kuqebluve konfirmuarn largimin e tij por më pas presioni i madh i opinionit ka bërë që drejtuesit të tërhiqen duke e rikthyer sërish. Pas mbledhjes së zhvilluar

Brdariç lë të kuptohet se kanë qenë futbollistët ata që e kanë rikthyer.

Brdariç një trajner që tashmë anën psikologjike nuk do ta ketë aq të fortë pas këtyre lëvizjeve ku njëherë shkarkohet e më pas rikthehet. Gjithsesi ai deklaron se është i motivuar.

Brdariç tregon se çfarë i ka thënë lojtarëve pas rikthimit në skuadër.

Tashmë Brdariç normalisht do t’i duhet që të vijojë përgatitjen për përballjen e radhës ndaj Kastriotit që do të jetë në Kamëz, një sfidë që sërish është e vështirë dhe Vllaznisë i duhet një rezultat pozitiv për të dalë nga kriza në të cilën ndodhet.