Kryenegociatorët e Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq dhe i dërguari i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak kanë zhvilluar një takim trepalësh ditën e sotme.

Takimi trepalësh filloi me vonesë, pasi bisedimet dypalëshe ndërmjet palës evropiane dhe asaj serbe zgjatën mbi dy orë, dyfish më gjatë sesa ishte planifikuar.

Më herët, zëdhënësi i BE-së, Peter Stano, paralajmëroi se në krye të agjendës së diskutimeve do të jetë zbatimi urgjent i Marrëveshjes për rrugën e normalizimit të marrëdhënieve.

Artikulli paraprakBERISHA: 11 KORRIKU DITA E KRYENGRITJES PAQËSORE, 2 KORRIKU I ’90 NA FRYMËZON
Artikulli tjetërBISLIMI PAS TAKIMIT TREPALËSH NË BRUKSEL: SERBIA E INTERESUAR …