TRUPA E KUKULLAVE “MIRKEL”, SHFAQJE NË TEATRIN “MIGJENI. “Bukuroshja e fjetur”, perralla e mrekullueshme e Vellezerve Grim, eshte shfaqur per femijet shkodrane paradreken e se enjtes ne Teatrin Migjeni”.

Shfaqja eshte vene ne skene nga trupa ceke e teatrit “ Mirkel”, e cila ka nisur nje turne neper Shqiperi, qe nga Tirana, Elbasani, Vlora etj.
Vete aktoret shprehen te kenaqur me pritjen qe iu be ne Shkoder,e dhe pse e pranojne se mberriten ne skene vetem 20 minuta perpara shfaqjes:
AKtoret bashkepunojne qe ne femijerine e tyre me regjisoren Jarka Polasova, ndersa vendi prej nga vijne, Cekia, njihet sin je nder vendet me tradite mbi 300-vjecare ne teatrin e kukullave, tradite e cila vazhdohet edhe nga keta te rinj.

 

 

 

[iframe width=”300″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/bq4NWPXnjl8?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen ]
Artikulli paraprakLAJME SHKURT NGA KRONIKA
Artikulli tjetërTANO BANUSHI (BIOGRAFI)