Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Xhemal Bushati ishte I ftuar në emisionin “Tonight” të gazetarit Simon Shkreli në Star Plus Tv. Bushati tha se PD është drejt fundit në riorganiimin e saj në gjitha degët dhe se tashmë po bëhen propozimet edhe për kandidatët për deputet në zgjedhjet elektorale të 2025-ës…

Bushati deklaroi se Partia Demokratike bën politike vetëm për t’i shërbyer qytetarëve ndërsa akuzoi qeverinë si e përfshirë në korrupsion…

Kreu i Këshillit Kombëtar të PD Bushati iu përgjigj edhe shumë pyetjeve të tjera në emisionin “Tonight” duke thënë se qytetarët kanë besim tek PD si e vetmja forcë politike që i çon drejt zhvillimit dhe Integrimit në BE.

Artikulli paraprakFINALJA E KONKURSIT “DUELI I SIPËRMARRËSVE TË RINJ”
Artikulli tjetërKOPSHTI “ISMET SALI BRUÇAJ” MESAZHE NË DITËN E FAMILJES