Kryesuesi i listës së PS në Shkodër Ditmir Bushati ka akuzuar Partinë Demokratike se ka rrënuar shkodrën.

Ministri ka rikujtuar dramen qe po kalon Vllaznia ne qytetin me te madh verior ku futbolli dhe basketbolli jane simbole qe as komunizmi nuk i preku dot, ndersa sot politika e mrapshte e PD-se po e rrenon plotesisht. Kryesuesi i listes se Partise Socialiste ne Shkoder ne fund te fjales se tij para banoreve te Kirasit ftoi gjithe shkodranet qe voten mos ta bejne pjese te pazareve te partive biznes, por te jete vote per punen e ndershme, zhvillimin e ketij qyteti dhe te ardhmen e rinise shkodrane.

Gjithashtu ai i beri thirrje partive apo kndidateve qe synojne te perdorin taktikat e shitblerjes se votes se ne keto zgjedhje do ta kene te veshtire pasi do perballen jo vetem me nje monitorim me rigoroz por edhe me forcen e ligjit.