“MIQTË E LIBRIT”

Një reportazh kushtuar “Panairit  të 17’të të librit , zhvilluar në datat 12-16 nëntor në Pallatin e Kongreseve . Në Star Plus Tv do të...

PAULIN PREKA, “NJË JETË NË SKENË”

RIKTHEHET NË SKENËN E TEATRIT "MIGJENI" NË 80 VJETORIN E LINDJES Një rikthim pas 18 vitesh në skenën të cilën kaloi një jete, por sot për te festuar me miqtë dhe koleget...

TEATRI SOCIAL, NJE ZHANER I RI NE SHKODER

ME SIMBOLIN E PAQES, KY TEATER VJEN TEK NJEREZIT

VLLAZNIA, KËSHILLTARET KËRKOJNË ZGJIDHJE

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ZOgJUMSHSFY?feature=player_detailpage]

PËRKUJTOHET KRYENGRITJA E POSTRRIBËS

PRESIDENTI NISHANI MERR PJESË NË CEREMONINË PËRKUJTIMORE.Komuna e Postribes,  ne qarkun e Shkodres ka perkujtuar sot nje nga ditet e saj me te shenuara, pikerisht 68 vjetorin e kryengritjes se pare antikomuniste ne vend.

BILANCI I OPERACIONIT POLICOR NË DUKAGJIN

“LAZARATI 2” ASGJËSON RRETH 135 MIJË BIMË CANNABIS SATIVA
Per 10 dite rresht, ne shume fshatra te komunave te thella te Dukagjinit, qindra efektive te Drejtorise se Policise se Qarkut Shkoder, te shoqeruara nga forca te Nderhyrjes se Shpejte, nga RENEA, nga ekipe ekspertesh, si dhe te mbeshtetura nga dhjetera automjete, mjete lundruese, dhe 3 helikoptere te Ushtrise dhe te rendit, kane ndermarre operacionin me te gjere kunder bimeve narkotike, pas atij te Lazaratit.

PYJET E SHKRELIT, NJË LËMSH I NGATËRRUAR

TËRTHORJA: KOMUNA PARA DREJTËSISSË. STERKAJ: PËRGJEGJËS, INSPEKTORIATI I MJEDISIT.
Star Plus nuk u mjaftua me deklaratën e Inspektoriatit Shtetëror të Mjedisit Pyjor dhe Ujrave. Nisur nga padia që do t’i bëhet Komunës së Shkrelit për prerjen e paligjshme të pyjeve në zonat ku ajo është pronare, ne shkuam ne terren per te pare se si eshte e verteta.

BOTA