KUR NISIM DIETËN LËMË SHEQERIN, POR A ËSHTË KJO ZGJEDHJA MË E MIRË?

Sheqeri është gjeja e parë që të gjithë mendojmë të heqim dorë kur vendosim se do të ushqehemi shëndetshëm. Por në fakt ka sheqerna...

GOOGLE: PERSONAT ME AFTËSI TË KUFIZUARA TA HAPIN TELEFONIN ME FYTYRËN E TYRE

Google prezanton dy instrumente të reja për të lejuar personat me aftësi të kufizuara të përdorin smartfonin, atë me fytyrë dhe me sy. Ndryshimet janë...

30% E SHQIPTARËVE E PËRDORIN INTERNETIN PËR LOJËRA

30% e individëve që kanë përdorur internetin në Shqipëri në 2018-n e kanë bërë këtë për të luajtur apo për të shkarkuar lojëra, afër...

ZBULIMI I FUNDIT: KËTO SHTETE RREZIKOJNË TË ZHDUKEN SI PASOJË E MOTIT EKSTREM

Zbulimet më të fundit të raportit të IPCC të titulluar ‘Kodi i kuq për njerëzimin’ kanë renditur disa parashikime alarmante për të gjithë ne,...

ASTRONAUTËT: PO LINDIN YJE TË RINJ

Një ekip astronomësh kanë piblikuar imazhe të reja spektakolare të disa prej galaktikave më afër Rrugës së Qumështit përmes Teleskopit Shumë të Madh të...

“MË SHUMË KONTROLL MBI PRIVATËSINË E TYRE”, WHATSAPP SJELL RISINË E RE TË ZHDUKJES...

WhatsApp po nxjerr një risi që lejon përdoruesit që fotografitë ose videot të zhduken pasi të shihen. Pasi marrësi hap imazhin për herë të parë,...

VIDEO/ “TË PASHPRESË DREJT VDEKJES”, BANDA E PROFESORIT PO E HUMB LUFTËN, PUBLIKOHET TRAILERI...

Është publikuar traileri i vëllimit të parë të sezonit të pestë të serialit , “La Casa de Papel”. Fansat mezi janë duke e pritur sezonin...

LIVE STREAM

BOTA