PUNA PARA ORËS 10:00 E DËMSHME PËR SHËNDETIN, STUDIMI E VËRTETON KËTË

A ju ndodh shpesh që kur ju bie zilja e zgjimit, ju e fikni atë, ktheheni nga ana tjetër dhe vazhdoni të flini? Nëse...

THUAJU LAMTUMIRË RRUDHAVE NË QAFË ME KËTA DY PËRBËRËS

Ashtu sikurse fytyrës dhe lëkurës së qafës duhet t’i kushtohet e njëjta vëmendje. Ka maska shumë efektive, natyrale që mund t’ju ndihmojnë me lëkurën...

PORTOKALLET APO MANDARINAT? JA CILAT JANË MË TË MIRA KUNDËR VIROZAVE

Autoritetet e shëndetit publik thonë se në Shqipëri ka një qarkullim të virozave respiratore dhe rrufës. Përveç higjenës që ndihmon në parandalimin e shpërndarjes...

STUDIMI I FUNDIT: GRATË JANË SHOFERE MË TË MIRA SESA BURRAT

Gratë për vite me radhë i janë nënshtruar vërejtjeve seksiste në lidhje me ngasjen e veturave, por hulumtimet e reja kanë vërtetuar se ato...

VENDET MË TË LIRA PËR TË UDHËTUAR NË PRAG TË SHËN VALENTINIT

Me siguri, të gjithë i keni dëgjuar mitet: e marta është dita më e mirë për të prenotuar fluturimin, ndërsa e mërkura dita më...

‘HISTORI DHE BUKURI NATYRORE’, FAQJA E NJOHUR TURISTIKE BRAZILIANE I BËN JEHONË SHQIPËRISË

Shqipëria është një vend ku do të zbuloni histori dhe bukuri të shumta natyrore, ndërkohë që ajo shërben si një alternativë për turistët që...

ZBULONI SI NDIKOJNË 7 ORË GJUMË TEK SHËNDETI I ZEMRËS

Lidhja e gjumit me shëndetin e mirë është tashmë e njohur dhe e vërtetuar. Orët e gjumit dhe sidomos ato të gjumit të natës,...

DOMETHËNIA E DATËS 02.02.2022

Sivjet për herë të fundit këtë shekull është data në kalendar 02/02/2022. Në numerologji, sekuenca 222 e numrave shpesh përmendet si numrat e engjëjve. Gjithashtu, numri...

SA I DËMSHËM ËSHTË SHTIMI I SHEQERIT NË KAFE

Kafja është një pije e shëndetshme në vetvete, por mund të bëhet lehtësisht një kënaqësi e dëmshme kur shtoni sheqer në të. Miliona njerëz...

I FTOHTI EKSTREM QË KA PUSHTUAR VENDIN, MOS DILNI NË RRUGË PA BËRË KËTO...

Ardhja e temperaturave të ulëta bën që drejtimi i makinës si edhe mirëmbajtja e tyre të jetë një sfidë më vete për shoferët. Moti...

BOTA