10 arsyet pse duhet të kemi në shtëpi një mace ose maçok

Kush ka thënë se vetëm qeni mund të jetë miku më i mirë i njeriut? Edhe macja mund ta përmirësojë jetën tonë dhe të na bëjë shoqëri. Zbuloni më poshtë se përse duhet të keni një mace në shtëpinë tuaj .

PEMËT QERSHI E BËJNË KËTË QYTET TË DUKET MAGJIK

Lulet në qytetin e Kawazu çelin një muaj më para se në pjesën tjetër të Japonisë.

AMERIKANËT HABITEN ME VALIXHEN E SHQIPTARËVE, PRESH, PLËNC, MISH

Autoritetet doganore në Aeroportin e Filadelfias në SHBA mbetën të habitur kur kontrolluan një valixhe. Një qen detektor i çoi ata të zbulojnë disa produkte...

GRUAJA I LË NJË LETËR BURRIT DHE FSHIHET POSHTË KREVATIT,REAGIMIN E TIJ NUK E...

Gruaja u fsheh nën shtratin e saj për të provuar besnikërinë e burrit, doli duke qarë pasi dëgjoi burrin në një telefonatë. Marrëdhëniet romantike janë...

ITALIANIA MARTOHET ME TRAFIKANTIN SHQIPTAR PËR TË LARË BORXHET E KOKAINËS

E detyruar për të larë borxhet që kishte akumuluar nga trafikimi i drogës, një vajzë 30 vjeçare nga Brescia është detyruar të martohet me...

FLAMURI SHQIPTAR EDHE NË ÇANTAT E MARKËS SË NJOHUR LOUIS VUITTON

Simboli i shqiponjës dy krenare, kohëve të fundit është bërë ndër simbolet më të famshme në botë, janë artistët shqiptarë që me plot krenari...

2015 ja modelet dhe ngjyrat me “IN”

Të shkurtra, stili i viteve ’60, të gjata me baluke “guxuese”, të gjata me ngjyra pastel, këto janë disa nga trendet e flokëve, Dimër 2015. Ne po ju sjellim disa nga modelet dhe ngjyrat e flokëve të propozuara nga sallone të famshme të bukurisë si L’Oreal, Wella apo Schwarzkopf.

15 gënjeshtra që i dimë si të vërteta

Janë një sërë gjërash, të cilat ekzistojnë si mite dhe dihen nga njerëzit se janë të vërteta, por se në fakt janë gënjeshtra.Ja 15 gënjeshtra që i dimë si të vërteta

Hipoteza e fundit mbi Xhokondën, ishte nëna e Leonardos

Hipoteza e fundit mbi identitetin e Xhokondës është se ajo vjen nga Hong Kongu.
Historiani italian, Anxhelo Paratiko argumenton në librin e tij më të fundit se gruaja
enigmatike në pikturën e famshme të Leonardos, është nëna e tij.

A DUHET TA LINI FRESKUESEN HAPUR GJATË NATËS? MJEKËT KANË NJË PËRGJIGJE PËR JU

Vapa gjatë ditës edhe mund të përballohet, por natën është gati e pamundur. Gjatë këtyre ditëve super të nxehta të gjithë e keni provuar...

BOTA