UISKI “TRUMP”, SHITET PËR 6 MIJË PAUND NË ANKAND

Një shishe e rrallë uiski me autografin e presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, është shitur për 6 mijë paund ose rreth 7 mije euro

TË DHËNAT E INSTAT/ JA SA ËSHTË NUMRI I SHQIPTARËVE QË NUK KANË LEXUAR...

Të lexuarit e një libri po shuhet pak e pak sidomos edhe për shkak të ndikimit të teknologjisë, internetit, por edhe rrethanave të tjera...

ZBULONI VENDET MË TË PAPASTRA QË MUND TË PREKNI GJATË NJË DITE

Me përhapjen e COVID-19 është më e rëndësishme se kurrë të bëni kujdes se ku vini duart. Këshilla e parë për t’u mbrojtur nga ky...

KUSH U KRIJUA E PARA, PULA APO VEZA? SHKENCËTARËT ZBARDHIN MISTERIN

Një ndër enigmat më turturuese ka marrë një përgjigje të saktë e përfundimtare. Kush ka ekzestuar e para veza apo pula? Një grup shkencëtarësh anglezë kanë dalë në përfundimin se pula është krijuar para vezës.

GRUAJA GJEN KULETËN QË I KISHIN VJEDHUR 31 VJET MË PARË

Ishte vetëm 24 vjeçe, kur i vodhën kuletën nga çanta. Pas 31 vitesh, kuleta është rikthyer sërish në duart e saj. Të gjitha sendet...

SEKRETI I NJE MAKIAZHIT PERFEKT !!

Makiazhi ka një vend të rëndësishëm në pamjen e gjithsecilit është e rëndësishme që të ndjekim teknikat e duhura për tu arritur. Është e rëndësishme që ju të keni një kujdes të caktuar për pamjen tuaj para se të dilni nga shtëpia.

Dhe thone qe dashuria me shikim te pare nuk egziston..

E shikon të kalojë në rrugë dhe dashurohet, kërkimi i të resë për ta gjetur. Një apel dhe kërkim intensiv për të gjetur një djalë misterioz dhe tërheqës në të njëjtën kohë, të cilin e pa në një plazh të Zelandës së Re dhe u dashurua.

SAIMIR STRATI BËN PORTRETIN E ATATURKUT ME 250 MIJË VIDA

Artisti shqiptar për krijimin e mozaikëve, Saimir Strati në kuadër të aktivitetit të 2-të Ndërkombëtar të Ditëve Artistike Niğbor, në qytetin Niğde të Turqisë...

LARASKA SULMON DHE VRET NJË PERSON

Një laraskë agresive sulmoi një çiklist në Australi, i cili, duke u përpjekur t’i shmanget, u rrëzua dhe humbi jetën. 76-vjeçari u përpoq t’i shmangej...

BOTA