Hipoteza e fundit mbi Xhokondën, ishte nëna e Leonardos

Hipoteza e fundit mbi identitetin e Xhokondës është se ajo vjen nga Hong Kongu.
Historiani italian, Anxhelo Paratiko argumenton në librin e tij më të fundit se gruaja
enigmatike në pikturën e famshme të Leonardos, është nëna e tij.

Ngjyra e zeze protagoniste në thonj

Besojini ngjyrave të errëta në thonj për sezonin vjeshtë-dimër 
E zeza është protagonisja kryesore, por nuk lë pas as ngjyrat metalike.
Krijoni ngjyra të theksuara me stil të plotë dhe sa më të errët.

TRE TË BURGOSURIT SHQIPTARË QË PRODHOJNË VERË 75 EURO SHISHJA

Nga dënimi për vrasje, në histori suksesi brenda burgut. Kjo u ka ndodhur 3 shqiptarëve në Itali, dy 46-vjeçarëve të quajtur Andrea dhe Astrit...

Dobësohuni duke ngrënë çdo 12 orë

 Për të humbur në peshë, mjafton që ju të konsumoni dy vakte në ditë.
Studiuesit edhe një herë tjetër i mëshojnë faktit për ndjekjen e një regjimi dietik të shëndetshëm.

Këshilla dhe Truke për flokë më të dendur

Flokët e dendur janë armë suksesi, por duke qenë që janë gjenet që kontrollojnë dendësinë e tyre, pak na ngelet në dorë.Megjithatë disa truke specialistësh do të ndihmojnë të fitosh maksimumin nga ajo që ke

Viti 2014, është viti më i nxehtë në 130 vitet e fundit

10 muajt e parë të vitit 2014 kanë qenë më të nxehtit e historisë, që kur kanë nisur të regjistrohen të dhëna mbi klimën rreth 130 vjet më parë, sipas të informacioneve nga Administrata Kombëtare Oqeanike dhe Atmosferike (NOAA).

NDAHET NGA JETA NË MOSHËN 126-VJEÇARE GRUAJA MË E VJETËR NË BOTË

Gruaja më e vjetër në botë është ndarë nga jeta në moshën 126-vjeçare. Emri i saj është Fotima Mirzokulova dhe ka lindur më 13 mars...

USHQIMET QË NDIKOJNË TEK PLAKJA E TRURIT, ZBULONI CILAT DUHET TË SHMANGNI

Shprehja mendje e shëndoshë në trup të shëndoshë, zë vend më se miri në shpjegimin dhe luftën kundër shumë sëmundjeve. Tashmë dihet që ushqimi...

E KENI DITUR MË PARË KËTË? MOS PINI UJË NË KËMBË, JA PËRSE!

Mos pini ujë në këmbë, kjo është këshilla që na e japin të gjithë. Dhe mesa duket prindërit tanë kanë pasur të drejtë –...

BLEN PESHKUN TON PËR 1.8 MILIONË DOLLARË

Një manjant japonez i sushi shpenzoi 1.8 milionë dollarë për të blerë një peshk ton gjigant në një ankand organizuar në një market peshku...

BOTA