KORONAVIRUS, GRIP APO FTOHJE, JA SI TË KUPTONI SE ÇFARË PO NDODH NË TRUPIN...

Sezoni i gripit dhe i viruseve po zgjat shumë, ndërsa ftohjet dhe koronavirusi janë të pranishme, si dhe një variant i ri i llojit...

KINI KUJDES GOCA, KËTO JANË GËNJESHTRAT MË TIPIKE QË THOTË ÇDO PARUKERE!

Shpesh na ndodh të shkojmë në parukeri për një gjë e të dalim me 100 probleme që duhen rregulluar. Nuk jeni të vetmet që...

VIT I RI, PAMJE E RE?! NGA VESHJET ME PERLA TEK ÇIZMET ME THEKË,...

Teksa jemi futur në vitin 2022 padyshim që të gjitha vajzat po mendojnë për trendet e veshjeve që do të dominojnë këtë vit. Shqiptarja.com...

E RREZIKSHME PËR TË MOSHUARIT DHE TË SËMURËT KRONIKË! ZEMRA DHE ORGANIZMI PUNOJNË MË...

Nëse qëndroni gjatë në të ftohtë, temperatura trupore mund të bjerë nën 35°C e me kalimin e kohës organizmi nuk funksionon më siç duhet...

SI TË SHKËLQENI NË NATËN E NDËRRIMIT TË VITEVE? IDE PËR MAKE UP-IN DHE...

Kjo është koha perfekte për të shkëlqyer. Tendencat e bukurisë së Vitit të Ri fokusohen tek efekti “ shkëlqim ”, nga make-up-i deri tek...

6 FILMAT FESTIVË QË DUHET TË (RI)SHIHNI KËTË PERIUDHË

Është periudha më e bukur e vitit dhe një nga elementet kryesore të Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri janë filmat festivë. Ku ka më...

GJËRAT QË ËSHTË MIRË TË BËNI PARA FUNDIT TË VITIT PËR TË RRITUR LUMTURINË

Dy vitet e fundit janë përcaktuar kryesisht nga jetët e humbura dhe një rregullsi tjetër. Edhe ndërsa numërojmë mbrapsht për ditët e fundit të...

PROBLEMET ME FRYMËMARRJEN GJATË DIMRIT, ÇFARË DUHET TË BËNI KUJDES

Astma është një sëmundje inflamatore kronike e rrugëve të frymëmarrjes. Ajo karakterizohet nga simptoma të ndryshueshme dhe të përsëritura si; mbajtje fryme, fishkëllima, shtrëngim...

NJIHUNI ME NDIKIMIN E VITAMINËS D NË ORGANIZËM DHE PROBLEMET QË SJELL MUNGESA E...

Vitamina D është thelbësore për shëndetin e megjithatë shumë njerëz nuk e kuptojnë rëndësinë e saj. Ekspertët thonë se në një pikë të jetës,...

ATAKU TEK TË RINJTË, ÇFARË SHKAKTON DHE SI TA PARANDALONI

Zemra megjithëse është një nga organet më të fuqishme e të rëndësishme të të gjithë organizmit, njëkohësisht është edhe shumë e ndjeshme ndaj problemeve....

BOTA