USHQIMET QË LUFTOJNË STRESIN

Bëni një jetë të vështirë mes zyrës dhe shtëpisë, puna ju ka lodhur dhe po ua bën të pamundur jetën duke pasur shumë stres. Do...

ARRESTOHET PERSONI QË HODHI PARATË NGA PALLATI

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong, dhe personi që i...

KJO ËSHTË PESHA IDEALE SIPAS GJATËSISË TUAJ

Ende keni dyshime se kilet tuaja janë idealet? Kjo tabelë ju tregon, jeni apo jo në rregull me peshën tuaj në varësi se sa...

PUSHIME NË MEKSIKË? JA VENDET FANTASTIKE QË MUND TË VIZITONI

Vizita në Meksikë duket se i ka lënë mbresa të mëdha bukuroshes Armina Mevlani.

PAS BREXIT, KRYEMINISTRI FIRMOS EDHE DIVORCIN, 4 MLN PAUND I IKIN NGA PASURIA

Kryeministri i Britanisë, Boris Johnson i ka dhënë fund martesës së tij me Marina Wheeler, me të cilën nuk bashkëjetonte prej dy vitesh. Johnson nuk...

Nxjerrë në shitje çmimin Nobel për të mbijetuar

Varfëria i prek të gjithë, qoftë dhe ata që i kanë dhënë njerëzimit shumë përmes zbulimeve të tyre të mëdha.Biologu i famshëm Xhejms Uatson ka nxjerrë në shitje Çmimin Nobel pasi nuk ka mënyrë tjetër për të mbijetuar.

GABIMI MË I MADH QË BËNI PARA GJUMIT NË NETËT E NXEHTA TË VERËS

Nëse jashtë është shumë nxehtë dhe në shtëpi ke hapur kondicionerin, gjumi mund të jetë i vështirë. Por po ashtu, mund të bëhet edhe...

E KAP ME TË DASHURËN, GRUAJA RREH SHOFERIN E AUTOBUSIT PARA PASAGJERËVE

Një shofer autobusi në Filipine është rrahur nga gruaja e tij e zemëruar pasi zbuloi se ai po e tradhtonte. Gruaja e tërbuar futet brenda...

PËRSE DHEMB ZEMRA DHE KUR DUHET TË SHQETËSOHENI

Shumë njerëz provojnë shtrëngime të kraharorit të cilat rëndom u duken sikur janë dhimbje të zemrës. Dhimbje dhe shtrëngime të tilla natyrshëm shkaktojnë stres...

HARROJENI ‘HËNËN E PËRGJAKUR’, QIELLI SOT DHURON SPEKTAKLIN E RRALLË

Mbrëmja e 27 korrikut ishte një natë e veçantë pasi në qiell u shfaq ‘hëna epërgjakur’ dhe i fiskoi të gjithë njerëzit anëmbanë botës....

BOTA