Pemët më të bukura që keni pare ndonjeherë

Pemët kanë një rëndësi të veçantë në jetën në tokë. Ato përveç se janë ofruese të oksigjenit, hijes, ujit, ushqimit, dhe strehimit, japin dhe bukurinë e tyre në tokë.

Nuk thonë kot që të lexosh do të thotë të….

294 persona me moshë mbi 80 vjeç, të cilët u monitoruan nga kërkuesit në lidhje me veprimet të cilat mbajnë trurin të ri, u vu re se ata që lexonin më shpesh, kishin rezultate pozitive.

Trendet e dimrit ja aksesoret !

Në këto ditë të ftohta dimri do ju duhet një shall i trashë dhe i ngrohtë. Në foto janë paraqitur disa modele që ju mund ti përdorni në këto ditë të ftohta dimri. Modele nga më të ndryshmit, të ngjyrave të ndryshme janë të duhurit në këtë stinë të ftohë .

MILIARDERI BEHET I VARFER

Një miliarder i moshuar pagoi 500 mijë dollarë për të pasur si shoqëruese Kim Kardashian në një ballo të famshme të përvitshme që mbahet në Vjenë.Megjithatë, 81-vjeçari Richar Lugner nuk do t’ia rekomandonte të njëjtën përvojë askujt tjetër.

Miliarderi heq dorë nga pasuria

Biznesmeni dhe miliarderi kinez Liu Jingchong, ishte shumë i suksesshëm në punën e tij, në industrinë e tekstilit, por vendosi të braktis gjithë pasurinë dhe tl shkojë të jetojë në një kasolle në male.

2015 DHE PROJEKTET E KENGETAREVE ME TE NJOHUR

2014 ishte viti i suksesit për një sërë artistësh të muzikës botërore, si Taylor Swift apo Ed Sheeran, të cilët me albumet e tyre bënë për vete publikun.Por çfarë duhet të presim në 2015 – ën?Gjatë 12 muajve të ardhshëm, artistë të famshëm si Rihanna, Rita Ora, Madonna etj, pritet të publikojnë albumet e reja muzikore.

Stilet e flokëve më të përdorura për 2014-ën

Flokët dhe kujdesi që ne ushtrojmë ndaj tyre shpesh bën që të jemi në dilmemë, se cili është modeli i duhur për një ditë të zakonshme. Modelet e thjeshta janë dhe trendi më i fundit që përdoret nga shumë persona.

E ZEZA …KOMBINACIONET IDEALE

Ngjyra e zezë padyshim që gjithmonë do të jetë në trend. Megjithatë ne nuk duhet vetëm të jemi në koherencë të plotë me tendencat e fundit, por në një mënyrë dhe të regullojmë difektet tona.

Babagjyshi do shperndaj dhurata me dron

Droni i improvizuar në fushën e futbollit serb ka nxitur ide të reja për përdorimin e tij.Prestigjozja italiane “Corriere della Sera” lajmëron që Babagjyshi i Krishtlindjeve këtë vit do të vijë me dron. Ideja ka qenë e një kompanie franceze për ndertimin e droneve “Air Gyro”.

Arrat qe te jetojme shume me gjate

Harrojini pilulat me multivitamina dhe pijet për shëndetin. Sekreti për të jetuar më gjatë dhe i shëndetshëm mund të qëndrojë një pjatë më arra, lajthi, kikirikë. Kërkimet e fundit kanë treguar se personat që konsumojnë rregullisht kikirikë, arra,

BOTA