REAGON BLEONA QERETI: NËSE DO TË PUNOJA NDONJËHERË PËR NJË QEVERI, DO TË PUNOJA...

Emri i këngëtares, Bleona Qereti ishte në listën e publikuar të kandidatëve për Këshillin e ri Kombëtar të Partisë Demokratike. Ka qenë vetë këngëtarja e...

EUROVISIONI PUBLIKON RENDITJEN ZYRTARE TË PJESËMARRËSVE/ RONELA HAJATI PERFORMON E PARA NË GJYSMËFINALE

Në datën 10 maj “Eurovision 2022” do të nisë natën e parë gjysmëfinale me një garë të madhe muzikore. Më pas do të zhvillohet nata...

WILL SMITH FITON ÇMIMIN “OSCAR” SI AKTORI MË I MIRË PAS 30 VITESH KARRIERË

Aktori Will Smith pas 30 vitesh karrierë, ka fituar çmimin “Aktori më i mirë” i edicionit të 94-të të çmimeve “Oscars”. Aktori 53-vjeçar fitoi cmimin...

RRIHET BRUTALISHT ME LEVA HEKURI DHE GRUSHTE KUZHINIERI I NJOHUR INDRIT ÇELA, MIKU I...

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e njohur si Ura e Gjolës, ku pre e një dhune barbare ra...

ARJOLA DEMIRI THUMBON ANTONELA BERISHËN NË POST BB VIP: URIME PËR SANREMON

Arjola dhe Antonela kane qene personazhe qe kane bere xing dhe kane patur goxha debate brenda shtepise se BB VIP, por duket se keto...

INTERVISTA E PARË E ILIR SHAQIRIT PAS FITORES SË BIG BROTHER: JETA IME PAS...

Fituesi i çmimit të madh të Big Brother Vip, ku arriti të fitonte 100 mijë euro, Ilir Shaqiri del për herë të parë në...

ARBANA OSMANI E KONFIRMON, JA REKORDI BOTËROR QË KA THYER EINXHEL NË “BIG BROTHER”

Moderatorja Einxhel Shkira ka vendosur një rekord botëror në “Big Brother”, të paktën kështu pretendoi Arbana Osmani. Ajo tha se Einxhel është banorja që ka...

ARBANA OSMANI KONFIRMON SHTATZËNINË: KËTË VIT BIG BROTHER E KEMI PREZANTUAR DY VETA!

Arbana Osmani ka konfirmuar shtatzëninë e saj. Ajo tha gjatë finales së sotme se këtë spektakël e kanë prezantuar dy veta, duke fërkuar barkun me...

RONELA HAJATI: EUROVISIONI PO TRAJTOHET SI NJË FESTIVAL FOLKLORIK, NUK PRES TË FITOJ

Ronela Hajati pritet të sjellë së shpejti këngën Sekret, të cilën e ka përpunuar në Londër, shoqëruar dhe me klipin. Këngëtarja ka thënë se...

MARIANA KONDI FLET PAS DEBATIT EINXHEL-DONALD KU IU PËRMEND EMRI

Debati i ashpër midis Einxhel dhe Donaldit ka përfshirë edhe persona të tjerë një prej të cilave edhe Mariana Kondi. Einxhel akuzoi vëllezërit Veshaj se...

BOTA