Ja mamatë e ardhshme të show bizit

Arbana Osmani
Prezantuesja e famshme Arbana ishte e para që çuditi fansat e saj me lajmin e pritjes së një fëmije. Kjo ishte edhe arsyeja  e tërheqjes nga skena e Arbanës, e cila është treguar gjithmonë e rezervuar për jetën e saj private. Deklarata e Arbanës për shtatzëninë e saj u bë në emisionin e Mustafa Nanos “Jamais Vu”. Deri tani nuk dihet ende gjinia e bebes.

Ledri Vula shan në klub ???

Këngëtari nga Kosova ka qene i ftuar në  Wankdorf Club të Bernit për te performuar .Por reagimi i njërit prej personave të pranishëm ne...

Coldplay e mbyllin me kaq??

Coldplay është në punë e siper per albumin e tyre të shtatë informacion ky I zbuluar nga vete grupi te enjten , dhe ka të ngjarë të jetë albumi i fundit i tyre .

Belluci e dashura e James Bond ?

Aktorja e famshme italiane, Monica Bellucci, ka pranuar ofertën për të luajtur rolin e të dashurës së agjentit britanik në pjesën e 24-të të filmit “James Bond” , duke u bërë kështu aktorja më e vjetër për këtë rol.
Derisa shumë fansa ishin të lumtur me rikthimin e aktorit Daniel Craig në rolin e agjentit “007”, disa njerëzve u interesonin se cilat do të jenë aktoret që do të luajnë përkrah yllit britanik.

Nesër bashkepunimi i Don Arbas dhe Mc Kresha

Reperi i njohur i muzikës shqiptare, Don Arbas, do të publikojë një bashkëpunim me Mc Kreshën.
Bashkëpunimi po vjen në videoklip dhe lansohet të shtunën.

Edhe Agnesa merret me kontrabande kapet në aeroport

Ish-missi i Kosovës, Agnesa Vuthaj është kapur nga Doganat e Kosovës duke kontrabanduar fustane.
Adriatik Stavileci, zëdhënës i Doganës e ka konfirmuar këtë për Express.
Ai ka thënë se personi me emrin Agnesa Vuthaj, është kapur në doganën e aeroportit me një ngarkesë prej 11 fustanesh, që së bashku bëjnë mbi 500 euro, e të cilët nuk janë deklaruar paraprakisht.

Mile Cyrus dhe Patrick Schwarzengger ne nje lidhje dashurie pub like tashme.

Edhe pse te dy e shpenzuan Ditën e Falënderimeve me familjet e tyre përkatëse, çifti më i ri i Hollywood-it ribashkohet te shtunën në Malibu, Kaliforni, ku shkëndija dukej qarte.Çifti e filloi pasdite e tyre me një shëtitje në Malibu Pier duke ecur për ne hyrjen e restorantin Nobu te kapur dorë më dorë.

Defektet e VIP-ave

Ndoshta në paraqitjet e tyre përpara publikut ata shkëlqejnë dhe duken të përsosur, por edhe VIP-at janë qënie njerëzore, dhe si të tillë kanë edhe ata difektet e tyre.
Dikush që nga lindja, dikush tjetër si pasojë e ndonjë aksidenti. Ne kemi zgjedhur 5 prej tyre, për të shuar sadopak kuriozitetin tuaj.

Leonardo Di Caprio le mjekrën e gjatë

Leonardo Di Caprio kohët e fundit ka ndryshuar shumë, ndërsa në sy ka rënë mjekra e tij. Aktori 40-vjeçar u pa të mërkurën në festivalin “Art Basel” në Miami me një mjekër të gjatë dhe të dendur.

“Gangnam Style” thyen limitin e parashikuar në YouTube

Fillimisht menduan se nëse arrin një milionë shikime në YouTube do të jetë sukses, por arriti të thyejë rekordin si videoja më e shikuar duke kaluar shifrën e 800 mijë shikimeve.

BOTA