W3Schools

IPHONE 13 ME BATERINË MË TË FORTË SE ÇDO TELEFON

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen...

NGA NUMRI I TELEFONIT TEK VENDNDODHJA, JA ÇFARË DO TË NDAJË “WHATSAPP” ME “FACEBOOK”...

Numri i telefonit, vendndodhja dhe më shumë. Shërbimi i mesazheve i ndan këto të dhëna me Facebook – të paktën në rrethana të caktuara. Pasi...

LAMTUMIRË WHATSAPP? NJIHUNI ME APLIKACIONIN QË PRITET TA ZËVENDËSOJË

‘Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7 janar...

MESSENGER DO TË JU NJOFTOJ NËSE DIKUSH BËN ‘SCREENSHOT’ BISEDËN TUAJ

Nganjëherë një mesazh mund të jetë thjesht spontan – diçka që doni ta thoni një moment pa u brengosur se do të qëndrojë aty....

KRIJOHET UNAZA TEKNOLOGJIKE QË ZBULON KORONAVIRUSIN PARA SHFAQJES SË SIMPTOMAVE

Një nga sfidat më të mëdha për ndalimin e përhapjes së COVID-19 janë bartësit asimptomatikë të sëmundjes, të cilët mund të përhapin virusin para...

FACEBOOK KRIJON GJYKATËN E LARTË, BËHEN BASHKË GJUHË E KULTURA TË NDRYSHME

Facebook tani ka Gjykatën e Lartë që do shqyrtojë veprimet në rrjetin më të madh në botë. Gjykata do të përbëhet nga 20 anëtarë që...

APPLE SJELL MACBOOK PRO DHE IPAD TË RINJ ME MINI LED KËTË VIT

Një numër i produkteve të reja të Apple do të pajisen gjithashtu me një ekran mini LED në të ardhmen. Apple ka shumë plane këtë...

MODELI I RI I MASERATI DO T’IU LËRË PA FJALË. ZBULONI KUR DO TË...

Maserati MC20 ( Maserati Corse) është emri i supermakinës i sapo shpallur të markës italiane. Maserati është duke bërë përpjekje, për të zhvilluar supermakinën, që...

INTELIGJENCA ARTIFICIALE ZBULON ANTIBIOTIKUN E FUQISHËM

Shkencëtarët kanë përdorur inteligjencën artificiale për të zbuluar një lloj të ri të antibiotikut që mund të vras disa nga bakteret më të rrezikshme...

VDES KRIJUESI I KOMANDAVE “COPY & PASTE”

Krijuesi i komandave "Cut, Copy & Paste", Larry Tesler" ndërroi jetë ditën e sotme (20 Shkurt) në moshën 74 vjeçare. Kompania Xerox ku ai kaloi...

BOTA