W3Schools

LAMTUMIRË WHATSAPP? NJIHUNI ME APLIKACIONIN QË PRITET TA ZËVENDËSOJË

‘Përdorni Signal’- ishte një postim në Twitter i bërë nga shefi i SpaceX dhe Tesla, Elon Musk. Postimi i Mask në datën 7 janar...

CES 2015: Ky robot mund t’ju vjedhë punën një ditë!

Mirë se vini në të ardhmen njerëz, bëhuni gati të ndiheni të padobishëm. Toshiba prezantoi një robot të ri në panairin CES 2015 në Las Vegas, i cili mund t’ju vjedhë punën një ditë.

JA SI DO TË JETË NJË IPHONE I LIRË

Kompania Apple ka njoftuar se iPhone i lirë, i pritur për t’u hedhur në treg në gjysmën e parë të këtij viti, do të...

FACEBOOK, SI TË FSHIJMË MESAZHET E DËRGUARA PA DASHJE?

Rrjeti më i madh social, “Facebook” kohët e fundit është duke u hasur me probleme të mëdha që lidhen me privatësinë e përdoruesve. Për arsye...

TOKA MUND TË KTHEHET NË NJË SERË

Mund të ngjasojë si skenari i një filmi fantastiko-shkencor me buxhet të ulët, por për shkencëtarët, Toka-serë është një koncept shumë serioz. Kërkuesit besojnë...

INTERNETI DO TË “ZHDUKET” MË 11 TETOR

Pas disa javësh, interneti do të bllokohet për miliona përdorues në mbarë botën. Bllokimi do të ndodhë më 11 Tetor, pasi do të ndërrohen...

FACEBOOK FSHIN 800 LLOGARI IRANIANE, TENTUAN NDIKIMIN NË SHQIPËRI

Kompania “Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që ishin pjesë e një...

NOKIA RIKTHEHET NË TREG ME TELEFON MODERN DHE TË “PASHKATËRRUESHËM”

Që nga “pushtimi” i saj, Nokia tani po konkurron përsëri në treg. Nokia ishte e njohur për telefonat e saj me karakteristika të ngulitura,...

IPHONE 13 ME BATERINË MË TË FORTË SE ÇDO TELEFON

Linja e re e Apple duhet të mbërrijë në katër modele, me nivel më të vogël dhe ekran 120 Hz. iPhone 13 mund të vjen...

NGA NUMRI I TELEFONIT TEK VENDNDODHJA, JA ÇFARË DO TË NDAJË “WHATSAPP” ME “FACEBOOK”...

Numri i telefonit, vendndodhja dhe më shumë. Shërbimi i mesazheve i ndan këto të dhëna me Facebook – të paktën në rrethana të caktuara. Pasi...

BOTA