W3Schools

SMARTPHONE-i QË KARIKOHET ME DRITËN E DIELLIT

Risia më e fundit nga teknologjia.

Apple prezanton iPhone 6s dhe 6s Plus: 3D Touch, 12MP, chip A9, Touch ID...

Apple ka prezantuar më në fund versionin e ri të iPhone i cili është iPhone 6s, pra ai që prisnim të gjithë. Gjatë prezantimit Tim Cook ka sjellë disa statistika në lidhje me suksesin e iPhone 6. Ai ka theksuar se iPhone 6 është iPhone më i suksesshëm i të gjitha kohërave duke kujtuar që aktualisht ky produkt ka fituar terren në treg në krahasim me produktet konkurrente, sidomos në Kinë.

iPhone 7, vjen versioni i klonuar

Në këtë artikull do t'ju prezantojmë një produkt i cili është prodhuar nga një kompani Kineze dhe pretendon të jetë një klone i iPhone 7.

WHATSAPP ZBULON KUSH E KA SURVEJUAR

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në...

ORA E MENÇUR, TË PËRDORËSH KRAHUN SI ”TOUCH SCREEN”

Kush nuk ka ëndërruar për një të ardhme ku ju mund të kontrolloni emailin, të porositni pica apo të telefoni prindërit nga dora juaj? Në...

IPHONE BËN NJË NDRYSHIM TË MADH

Së shpejti iPhone do të prezantojë një veçori të re që do të largojë nevojën e rrezikshme për të lexuar mesazhet gjatë kohës që do jeni në timon.

INSTAGRAMI VAZHDON TË KOPJOJË SNAPCHATIN, SJELL TË TJERA RISI PËR PËRDORUESIT

Aplikacioni që është nën pronësi të Facebookut, Instagram, e ka përforcuar softuerin e kamerës së tij me filtra të ndryshëm për detektim fytyrash, duke shtuar edhe një veçori të ngjashme me median tjetër sociale rivale, Snapchat.

ÇFARË NUK DUHET TË BËNI NË INSTAGRAM

Instagrami së fundmi është kthyer në një rrjet social që zë shumicën e kohës tek shumë përdorues.

TRURI I NGJASHËM ME STORY NË INSTAGRAM

Në tru fshihet një orë biologjike që etiketon eksperiencat tona të përditshme, duke i shënuar me orën që kanë ndodhur dhe duke i pozicionuar...

Mozilla nuk do të mbështetet më vetëm në Google

Mozilla, organizata jo-fitimprurëse e cila qëndron prapa shfletuesit të famshëm të internetit Firefox, ka thënë se ajo nuk do të mbështetet më në Google për të ardhurat e saj. Mozilla pret që të fitojë edhe më shumë me anë të marrëveshjeve të saj të kërkimit, të cilat jo domosdoshmërisht e përfshijnë gjigantin Google, raporton CNet.

BOTA