WHATSAPP, SJELL NJË VEÇORI QË DO T’JU LEJOJË TË PËRDORNI TË NJËJTIN NUMËR NË...

Një veçori WhatsApp po vjen që do t’i lejojë përdoruesit të përdorin të njëjtin numër në shumë telefona inteligjentë dhe tabletë (maksimumi 4). Këtë...

APPLE LANCON IPHONE 14

Apple ka zbuluar iPhone 14, me lidhje satelitore emergjente dhe teknologji për zbulimin e përplasjeve me makinë, në lançimin në SHBA. Kompania zbuloi katër versione...

NËSE KENI SHKARKUAR NDONJË NGA KËTO APLIKACIONE NË CELULAR, FSHIJENI MENJËHERË

Kompania e sigurisë kibernetike “Bitdefender” ka publikuar një listë të re me 35 aplikacione të dëmshme për celularin tonë, të cilat ata që i...

ZBULOHET KUR DO TË PREZANTOHET IPHONE 14

Më 7 shtator, Apple do të prezantojë për publikun serinë e re të iPhone 14. Megjithëse, ende nuk ka një deklaratë zyrtare, Bloomberg raporton...

WHATSAPP NJOFTON RISITË E REJA, MUND TË DALËSH NGA GRUPET PA E VËNE RE...

WhatsApp ka njoftuar disa të reja, të cilat do të vihen në përdorim së shpejti. Këto risi përfshijnë mundësinë që ju të fshihni statusin...

WHATSAPP PO PUNON PËR OPSIONIN QË TË GJITHË E KANË KËRKUAR PREJ KOHËSH

Përdoruesit e WhatsApp së shpejti do të jenë në gjendje të fshehin se kur kanë qenë aktiv për herë të fundit nga një kontakt...

PËRDITËSIMI I RI I ÇUDITSHËM I “WHATSAPP”, BLLOKOHET DËRGIMI I DISA TEKSTEVE NË APLIKACION

WhatsApp po e bën më të vështirë transmetimin e mesazheve që mund të përmbajnë informacione të dëmshme ose mashtruese. Në një përditësim të rradhës,...

IPHONE SE 3, ZBULOHET KOHA E LANÇIMIT DHE GJITHÇKA QË DUHET TË DINI RRETH...

iPhone i ri nga gjigandi "Apple" më në fund është gati. iPhone SE është smartfoni më i ri dhe më i lirë i lançuar...

TRE ARSYET KRYESORE PËR PËRDORUR NË NJË MAKINË ELEKTRIKE, DO KURSENI NJË “MAL” ME...

Sipas hulumtimit nga Vanarma, pronarët e automjeteve elektrike mund të fitojnë 3,108 £ çdo vit në kursime. "Sigurisht, çmimi që kërkohet për një automjet elektrik,...

FACEBOOK NDRYSHON EMRIN PAS 15 VITESH

Pas 15 vitesh Facebook ndryshon emrin në News Feed, që nënkupton rrjedhjen e lajmeve që përdoruesit përdorin për të parë se çfarë kanë ndarë...

BOTA