W3Schools

ZBULOHET TRENI MË I SHPEJTË SE NJË AVION

Një tren i shpejtësisë së lartë i destinuar për të transportuar pasagjerë në mbi 1.100 kilometra në orë u zbulua të martën në Cadiz...

FACEBOOK KËRKON T’JU FUSË NJË KAMERA NË SHTËPI

Facebook po lançon altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata. Pajisja është...

MODELI I RI I MASERATI DO T’IU LËRË PA FJALË. ZBULONI KUR DO TË...

Maserati MC20 ( Maserati Corse) është emri i supermakinës i sapo shpallur të markës italiane. Maserati është duke bërë përpjekje, për të zhvilluar supermakinën, që...

Instagram është rrjeti social me rritjen më të shpejtë nga të gjithë, thotë një...

Të dhënat e reja nga Pew Research Internet Project të lëshuar të premten kanë gjetur se Instagram është rrjeti social me rritjen më të shpejtë në SHBA, ndër të rriturit për vitin e kaluar.

ORA E MENÇUR, TË PËRDORËSH KRAHUN SI ”TOUCH SCREEN”

Kush nuk ka ëndërruar për një të ardhme ku ju mund të kontrolloni emailin, të porositni pica apo të telefoni prindërit nga dora juaj? Në...

Google po ndërton një sistem të ri përkthimi në kohë reale

Muajin që kaloi, Skype i Microsoft lançoi një program që bën përkthimin në kohë reale të fjalëve të njerëzve gjatë bisedës së tyre në Skype. Tani duket se do të shohim dhe versionin e Google të këtij programi.

TESTOHET ME SUKSES ’PASTRUESI’ LUNDRUES I OQEANEVE

Një mjet i madh lundrues, i projektuar nga shkencëtarët holandezë për të pastruar një ishull me mbeturina në Oqeanin Paqësor, me përmasa tre herë...

JAPONIA PO MENDON PËR KRIJIMIN E MONEDHAVE DIXHITALE

Me rritjen e vëmendjes ndaj monedhave dixhitale, Kryeministri Japonez Shinzo Abe javën e kaluar kërkoi që qeveria e tij të punojë me Bankën Qendrore...

PREZANTOHET MAKINA QË KUSHTON 5 MLN EURO

Çdokush që kërkon të marrë drejtimin e makinës “Bugatti Divo”, që u prezantua në panairin evropian të Parisit, nuk ka më mundësi, pasi të...

WHATSAPP DARK MODE DO TË JETË SË SHPEJTI NË IPHONE

WhatsApp Dark Mode do të jetë së shpejti në iPhone Një version i ri beta i WhatsApp jep indikacione se përdoruesit e Apple së shpejti...

BOTA