W3Schools

SHQIPËRIA NË FINALEN E GARËS NDËRKOMBËTARE TË TEKNOLOGJISË NË SILICON VALLEY

Tre vajza nga Shqipëria përfaqësojnë vendit në konkursin “Technovation Challenge”, që zhvillohet në atë njihet si shtëpia e shumë kompanive që operojnë në fushën...

ORA E MENÇUR, TË PËRDORËSH KRAHUN SI ”TOUCH SCREEN”

Kush nuk ka ëndërruar për një të ardhme ku ju mund të kontrolloni emailin, të porositni pica apo të telefoni prindërit nga dora juaj? Në...

IPHONE JU PËRGJON KUR FLINI

Një investigim në telefonat iPhone zbuloi se më shumë se 5400 aplikacione dërgojnë të dhëna të përgjuara nga paisjet tuaja tek palë të treta,...

GOOGLE 600 MILIONË EURO PËR QENDRËN E RE TË TË DHËNAVE

Kompania teknologjike amerikane Google do të investojë rreth 600 milionë euro për të ndërtuar një qendër të re të të dhënave në Finlandë, njoftuan...

WHATSAPP ”PËRMBYTET” NGA REKLAMAT

E dinim që Facebook herët a vonë do të prezantonte reklama në aplikacionin WhatsApp, por tani kemi konfirmimin. ”I vetmi ngushëllim është se, të paktën...

DASH DO TË MERRET ME RASTIN E HAKERIMIT TË WHATSAPP

WhatsApp tha se sulmi i hakerëve në aplikacionin WhatsApp do t’i lihet Departamentit amerikan të Drejtësisë. WhatsApp përdor rreth një miliard njerëz në muaj,...

WHATSAPP ZBULON KUSH E KA SURVEJUAR

Hakerët ishin në gjendje të instalonin në distancë softuerin e mbikqyrjes në faqe dhe pajisje të tjera duke përdorur një cenueshmëri të madhe në...

DIZAJNI I IPHONE XR2 TË APPLE SHFAQET ONLINE (VIDEO)

Duke ndjekur vizatimet skematike, dizajneri grafik Hasan Kaymak kthehet me pamje për dizajnin e iPhone XR të ardhshëm. Dhe rezultatet tregojnë pse ky do...

ORGANE NJERËZORE NË MINIATURË GATI PËR FLUTURIM NË HAPËSIRË

Mushkëritë, veshkat, palca e kockave dhe kërcirit: një ngarkesë me organeve njerëzore në miniaturë përgatitet të niset nga Stacionin Ndërkombëtar i Hapësirës më 30...

SHKELJA E PRIVATËSISË, FACEBOOK RREZIKON 5 MILIARDË DOLLARË GJOBË, KA MËNJANË VETËM 3 MLD

Facebook ka njoftuar se mund të paguajë një gjobë rreth 5 miliardë dollarë për të mbuluar kostot e mundshme të një hetimi nga autoritetet...

BOTA