video

SHKODËR, ANALIZA VJETORE E ZYRËS VENDORE TË ARSIMIT

Zyra Vendore e Arsimit në Shkodër ka zhvilluar analizën për vitin 2019. I pranishëm në këtë analizë ishte edhe drejtori rajonal i arsimit Bardhok...

VENDI MBËRTHEHET NGA SHIU, DËBORË NË ZONAT MALORE

Sot moti me vranësira të dendura dhe reshje shiu do të vijojë në pjesën më të madhe të vendit, ndërsa reshje dëbore do ketë...

GJATË VITIT 2019 U GJOBITËN 13 SHOFERË TË TRANSPORTIT URBAN NË DITË

Të gjithë jemi dëshmitarë të kësaj situate që ndodh çdo ditë në kryeqytet. Kaosi, trafiku dhe shkeljet e rregullave të qarkullimit nga shoferët e...
video

VOLTANA ADEMI: JA KU QEVERIA PO GODET SHKODRËN

E ftuar ne emisionin “Tonight”, mbrëmë me gazetarin Erzen Koperaj, kryetarja e bashksië Voltana Ademi është shprehur se qeveria po godet Shkodrën duke mos...

PROKURORI BELG VJEN NË TIRANË PËR LUFTËN KUNDËR KRIMIT DHE PASTRIMIN E PARAVE

Prokurori federal i Belgjikës Frederic Van Leeuw po zhvillon një vizitë në Shqipëri ku ka takuar kreun e SPAK, Prokurorisë së Përgjithshme, drejtorin e...
video

“PARLAMENTI T’I KUSHTOJË RËNDËSI DHUNËS NË SHKOLLA”

Dhuna seksuale në shkolla ka qenë tema e diskutimit në emsionin “Info Plus” të moderators Noela Pjerza në Star Plus. Përmes një lidhje direkte,...
video

UNIVERSITETI SHKODËR, ZV.REKTORI PËR AKREDITIMIN: POZITIVE

Agjencia e Sigurimit të Cilësisë në Arsimin e Lartë publikoi vendimin e akreditimit të universiteteve në Shqipëri duke akredituar edhe universitetin e Shkodrës “Luigj...
video

SHKODËR, PRETENDIMET PËR TARIFËN NË UNIVERSITETIN USH

Pedagogu në fakultetin ekonomik të universitetit të Shkodrës Peter Saraçi ka ngritur një shqetësim lidhur me pagesën e plotë të tarifës nga të gjithë...
video

SHKODËR, TREGTARËT E ZDRALES: JEMI DREJT FALIMENTIMIT

Bizneset e vogla në qytetin e Shkodres, janë të shqetësuar nga kriza ekonomike. Disa prej tregtarëve thonë se bizneset e tyre të vogla po...
video

KORONAVIRUSI, PSIKOLOGIA: DUHET TË RUANI QETËSINË

Përballja e shpeshtë me lajme të reja mbi Koronavirusin, përhapjen globale dhe numrin e viktimave kanë krijuar panic tek qytetarët shkodranë por jo vetëm....

BOTA