ITALI, TEST COVID-19 I DETYRUESHËM PËR UDHËTARËT NGA FRANCA

Italia do t’u detyrojë të gjithë udhëtarëve, që vijnë nga disa rajone franceze, një test negativ për COVID-19 para se të hyjnë në territorin...

AMERIKANËT PREMTOJNË INVESTIME NË KOSOVË, GRENELL: AI PAS MEJE, NJERIU I PARAVE, DO TË...

I dërguari Special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka folur për mediat pas përfundimit të takimit me liderët e Kosovës....

COVID/ NË ITALI REGJISTROHEN 1350 RASTE TË REJA DHE 17 VIKTIMA! GJYSMA E FRANCËS...

Në të gjithë botën numri i përgjithshëm i të identifikuarve të prekur nga infeksioni i koronavirusit është rritur në mbi 31 milionë. Sipas të dhënave...

ASHPËRSOHET BETEJA PËR ANËTARIN E ARDHSHËM TË GJYKATËS SË LARTË NË SHBA, DEMOKRATËT KUNDËR...

Ndërsa vendi mban zi për anëtaren e Gjykatës së Lartë, Ruth Bader Ginsburg, e cila vdiq të premten, Presidenti Donald Trump ka premtuar se...

“VAKSINAT JANË TË RREZIKSHME DHE SULMOJNË ADN-NË”/ VIROLOGU GJERMAN RRËZON TEORITË KONSPIRATIVE

Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe kundërshtarëve të...

MBI 31 MILIONË TË INFEKTUAR ME COVID-19

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në mbarë botën ka tejkaluar shifrën 31 milionë. Sipas faqes së internetit “Worldometer”, e cila përpilon të...

TURQIA LËKUNDET SËRISH NGA TËRMETI, JA SA BALLË ISHTE GODITJA SIZMIKE

Turqia është lëkundur nga një goditje sizmike me magnitudë 5.1 ballë të shkallës Rihter. Sipas asaj që raporton EMSC, epiqendra e tërmetit ka qenë 19...

ZGJEDHJET ADMINISTRATIVE NË ITALI, TEST POLITIK PËR QEVERINË E KRYEMINISTRIT CONTE

Tranzicioni është delikat dhe qeveria italiane e kryeministrit Conte do luaj një pjesë të madhe të besueshmërisë së saj në vetëm dy ditë. Më 20...

BJELLORUSI/ BLINDOHET LUKASHENKO, MBYLL KUFIJTË ME POLONINË E LITUANINË, NXJERR USHTRINË PËRGJATË KUFIRIT ME...

Presidenti Bjellorus Aleksandër Lukashenko ka thirrur besnikët e tij dhe ka deklaruar se do të mbyllë kufijtë e Bjellorusisë me Poloninë dhe Lituaninë dhe...

VIRUSET NDIKIM TË THELLË MBI EKOLOGJINË, EVOLUCIONIN DHE SHËNDETIN E NJERIUT. ÇFARË SHKRUAN ‘THE...

Viruset kanë ndikim të thellë mbi ekologjinë, evolucionin dhe shëndetin e njeriut. Ata janë kudo, të larmishëm dhe shumë të fuqishëm, shkruan The Economist Të...

BOTA