“MOS DILNI NGA SHTËPIA!” JA ZONA NË ITALI QË GODITET NGA CIKLONI DHE JEP...

Komuna e Krotonës (Crotone) në Itali ka dhënë alarmin e kuq për motin, pas një përkeqësimi të menjëhershëm të kushteve atmosferike me reshje të...

LIGJVËNËSIT E MIÇIGANIT PAS TAKIMIT ME TRUMP: NUK KEMI INFORMACION QË DO TË NDRYSHONTE...

Udhëheqësit kryesorë republikanë të legjislaturës së shtetit Miçigan thanë pas një takimi me Presidentin Donald Trump të premten se ata nuk kishin ndonjë informacion...

BOMBA NË MEDIAT E HUAJA, ÇFARË NUK U TREGOJNË PËR COVID-IN

Qeveria britanike ka marrë masa të ashpra për frenimin e koronavirusit. Por ndonëse me mbërritjen e stinës së ftohtë, gjendja po rëndohet edhe aty si...

SA KOHË U DESH PËR TË ZHVILLUAR VAKSINAT E GJASHTË SËMUNDJEVE, NDOSHTA MË VDEKJEPRURËSET...

Pandemia e shkaktuar nga coronavirusi i ri ka infektuar miliona njerëz dhe ua ka marrë jetën shumë të tjerëve brenda pak muajsh, ndonëse shkencëtarët...

PORTUGALIA ZGJAT GJENDJEN E URGJENCËS SHËNDETËSORE PËR SHKAK TË COVID-19

Gjendja e urgjencës shëndetësore, në fuqi në Portugali që nga 9 nëntori, u zgjat sot deri më 8 dhjetor dhe madje pritet të zgjatet...

REKORD VDEKJESH NGA COVID-19 NË TURQI, ERDOGAN PARALAJMËRON MASA DRASTIKE

Turqia ka raportuar dje shifrën e 141 vdekjeve të shkaktuara nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Ky është cilësuar si rekord, teksa Turqia është...

STUDIMI: PACIENTËT E INFEKTUAR ME COVID-19 KANË IMUNITET PËR 6 MUAJ

Një studim nga Universiteti i Oxford-it ka dalë në konkluzionin se nëse infektoheni me COVID-19 nuk ka shumë të ngjarë që të infektoheni sërish...

COVID-19, INFEKTOHET DJALI I MADH I PRESIDENTIT TRUMP, DONALD JR

Djali i madh i Presidentit Trump, Donald Trump Jr. ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Ai rezultoi pozitiv në fillim të kësaj jave dhe ka qëndruar...

EUROPA EPIQENDRA E EPIDEMISË SË COVID-19 NË SHTATË DITËT E FUNDIT

Europa mbetet epiqendra e epidemisë së COVID-19 këto shtatë ditët e fundit, pavarësisht një rënieje të kontaminimeve të reja. Më poshtë vijojnë zhvillimet që kanë...

BE-JA DHE KOSOVA NËNSHKRUAJNË SOT KONTRATËN 26.5 MLN EURO PËR LUFTIMIN E COVID-19

Nënshkruhet sot kontrata 26.5 milionë euro për luftimin e COVID-19 mes Bashkimit Europian dhe Kosovës. Marrëveshja do të nënshkruhet nga shefi i Zyrës së Bashkimit...

BOTA