QËLLOHET ME ARMË SHQIPTARI NË MES TË PLAZHIT NË ITALI, ÇFARË THOTË POLICIA

Atentat me armë një shqiptari në Itali. Ngjarja që ndodhi mesditën e së dielës ka shkaktuar tmerr dhe panik pasi ka ndodhur në një...

SHKODËR, KONFLIKT MES FQINJËVE, GRUAJA PËRFUNDON NËN MAKINË

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në njësinë Guri Zi në Shkodër. Një shtetas 61 vjeç H.S është arrestuar nga policia...

BËRDICË E SIPËRME, DIGJEN 300 RRËNJË ULLINJ

Një tjetër vatër e madhe zjarri është regjistruar mbrëmjen e së premtes në Bërdicë të Sipërme. I shtyrë nga era zjarri është përhapur dhe...

“U ARRESTUAN 20 PJESËTARË TË GRUPIT KRIMINAL”, VOA ZBULON DETAJET NGA ARRESTIMI I TRAFIKANTËVE...

Një organizatë kriminale e përbërë nga shqiptarë, e konsideruar si një nga rrjetet më aktive të trafikut të kokainë në Europë, u godit falë...

BLLOKOHEN NË HAN TË HOTIT 636 MIJË PAKETA CIGARE KONTRABANDË

Sekuestrohet një kamion me 636 mijë paketa cigaresh kontrabandë në doganën e Hanit të Hotit. Lajmi është bërë i ditur nga Drejtoria e Doganave. Mësohet...

OFL ZBARKON NË SHKODËR, U KËRKON DEKLARIMIN E PASURISË 4 TË DËNUARVE PËR KANOSJE...

Operacioni Forca e Ligjit u ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, 4 të dënuarve në Shkodër. Në kuadër të zbatimit...

TJETËRSIMI I PRONAVE/ DËNOHET ME 4 VITE BURG ISH-KREU I BASHKISË LEZHË

Dënohet me 4 vite burg ish-kreu i Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj në lidhje me akuzat tjetërsimin e pronave në zonën e "Ranës së Hedhun"...

SHKODËR, PËRFSHIHEN NGA FLAKËT BARAKAT E KOMUNITETIT ROM

Ka rënë zjarr tek komuniteti rom te parazi në Shkodër. Janë përfshirë nga flakët katër baraka. Bëhet me dije se ka vetëm dëme materiale dhe se...

ZJARRET, KREU I EMERGJENCAVE ÇAKO: POLICIA TË GJEJË AUTORËT

Zjarri i rënë në malin e Taraboshit ka sjellë në Shkodër drejtorin e përgjithshëm të emergjencave civile Haki Çako. Drejtori Çako kërkoi nga policia...

VRAU KUNATËN NË BATHORE, ARRESTOHET NË LUSHNJE 31-VJEÇARI

Njoftimi i Policisë: “Vihet në pranga autori i vrasjes me armë zjarri të 34-vjeçares në Kamzë, Tiranë. Sekuestrohet arma e zjarrit pushkë me të cilën autori...

BOTA