POLITIKE

RAMA NË ZYRAT E ISSH: SHMANGEN RADHËT E GJATA, U ELIMINUAN ÇEREK MILIONI VAJTJE-ARDHE

Kryeministri Edi Rama ishte në zyrat e ISSH në Durrës ku u informua se institucioni në tërësi ka 104 mijë e 610 aplikime. Me kalimin...

RAMA ZËVENDËSON VANGJUSH DAKON, KOORDINATORI PËR QARKUN DURRËSIT VENDOSET ARDIAN ÇELA

Edi Rama ka mbledhur drejtuesit politik të Partisë Socialiste në qarqe. Kryeministri Edi Rama mblodhi drejtuesit politik të Partisë Socialiste në qarqe. Gjatë takimit të ditës...

75-VJETORI I KRIJIMIT TË OKB-SË, META: SHQIPËRIA NDAN VIZIONIN PËR NJË RAJON MË TË...

Në 75-vjetorin e krijimit të Kombeve të Bashkuara, presidenti Ilir Meta iu drejtua me një fjalë përshëndetëse takimit të nivelit të lartë ku vlerësoi...

PD DENONCON: NJË NË 4 VDEKJE NË SHQIPËRI NGA NDOTJA E AJRIT, BETONIZIMI I...

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sipas BBC, një në katër vdekje në Shqipëri vjen nga...

PËRKUJTIMI I 75-VJETORIT TË OKB-SË, META MBAN SOT FJALIM NË TAKIMIN E NIVELIT TË...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të mbajë sot një fjalim në takimin e Nivelit të Lartë të Përkujtimit të 75-vjetorit të themelimit të...

AMBASADORI BRITANIK TAKON AIDA HAJNAJN: KRIJIMI I BKH PROGRES I PREKSHËM PËR LUFTËN NDAJ...

Ambasadori Britanik, Duncan Norman ka zhvilluar sot një takim me kryetaren e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnajn. Ka qenë ambasadori Norman që ka dhënë...

SHKODËR, PD NË 30 SHTATOR VOTON PËR KANDIDATËT

Partia Demokratike javën e ardhshme nis procesin e kontestimit të kandidatëve për deputet dhe kryetar bashkie. Pas dy fazave të para, atë të propozimit...

TAULANT BALLA: LISTAT E HAPURA JANË FAKT I PAKTHYESHËM. POR TË GJITHA ÇËSHTJET JANË...

Sekretari i Përgjithshëm i PS, Taulant Balla thotë se tashmë Listat e Hapura 100% janë një fakt i pakthyeshëm dhe kjo është shkruar edhe...

“SHQIPONJAT NUK E HARROJNË FOLENË, POR FLUTUROJNË LART!” META KUJTON VIZITËN E PAPËS NË...

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 6 vjetorin e vizitës së Papa Françeskut në Shqipëri. Ndërsa ka shpërndarë një video me mesazhin e Atit të Shenjtë...

ORGANIZIMI I ASAMBLESË DHE RAPORTIMI PËR QARQET, MBLIDHET SOT GRUPI PARLAMENTAR I PS-SË

Ditën e sotme (21 shtator) do të mblidhet grupi parlamentar socialist. Sipas informacioneve, në fokus të diskutimeve do të jetë organizimi i asamblesë dhe raportimi...

BOTA