NEGOCIATAT/ ISH-KRYEMINISTRI GREK: BE TË MBËSHTESË BALLKANIN PERËNDIMOR

Kryetari i SYRIZA dhe ish-kryeministri grek, Aleksis Cipras, ka folur në lidhje me hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian, ndërsa ka theksuar...

GREQIA “PARALIZOHET” NGA GREVA 24 ORËSHE, NDËRPRITET PUNA NË DISA INSTITUCIONE

Punonjësit e pushtetit lokal, gazetarët, punonjësit e spitaleve shtetërore, të hekurudhave dhe të porteve i janë bashkuar grevës e cila ka filluar në orën...

SHËNOHET VIKTIMA E DYTË E GRIPIT NË MAQEDONINË E VERIUT, PACIENTI VUANTE EDHE NGA...

Shënohet viktima e dytë në Maqedoninë e Veriut si pasojë e komplikimeve nga gripi sezonal. Autoritetet shëndetësore konfirmojnë se gjatë fundjavës, një burrë ndërroi...

MINISTRI I JASHTËM NË DETYRË CAKAJ DO TË ZHVILLOJË SO NJË VIZITË ZYRTARE NË...

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj do të zhvillojë një vizitë zyrtare sot në Kosovë. Lajmin e ka bërë ministria e Jashtme për Evropën...

SHERR MES SHQIPTARËVE DHE PAKISTANEZËVE NË GREQI

Një përleshje e përgjakshme ka ndodhur mbrëmjen e djeshme mes shqiptarëve dhe disa pakistanezëve në zonën e Chania në Ishullin e Kretës në Greqi. Për...

NË 12-VJETORIN E PAVARËSISË, HARADINAJ NIS FESTËN ME PJESËTARËT E POLICISË SË KOSOVËS, U...

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, tashmë e ka bërë traditë që ditët festive t’i nisë me pjesëtarët e Policisë së Kosovës. Një gjë të tillë...

SOT KOSOVA FESTON 12 VJETORIN E PAVARËSISË, SI PROTESTONIN SHQIPTARËT NË 1912 KUNDËR BURGOSJES

“La Croix” ka botuar, të premten e 15 nëntorit 1912, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me protestën e shqiptarëve kundër kryeministrit serb...

KOSOVA FESTON SOT 12-VJETORIN E PAVARËSISË, 10 FAKTE QË DUHET TË DINI

Sot Kosova feston 12-vjetorin e pavarësisë të shpallur më 17 shkurt të vitit 2008 dhe të njohur nga 116 shtete. Kosova do të shënojë...

SHPËRNDAHET PARLAMENTI, MAQEDONIA NË ZGJEDHJE TË PARAKOHSHME ME QEVERI TEKNIKE

Sot u shpërnda Kuvendi i Maqedonisë dhe vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme parlamentare që do të zhvillohen më 12 prill. Për shpërndarjen...

‘NUK E QUAJ TAKIM PJESËMARRJEN NË TRYEZË…’ KURTI: VUÇIÇI U ACARU PËR SHKAK TË...

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se nuk e konsideron takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç, pjesëmarrjen e përbashkët në një tryezë në...

BOTA