SOT 29 VITE NGA RRËZIMI I BUSTIT TË ENVER HOXHËS

Sot përkujtohet 29-vjetori i rrëzimit të bustit të ish-diktatorit Enver Hoxha. Më 20 shkurt të vitit 1991 mijëra qytetarë u ngritën për të shembur simbolin...

KONFEDERATA E SINDIKATAVE TË SHQIPËRISË: PO PRISNI VDEKJEN E NDONJË GREVISTI NË POÇEM TË...

Përmes një komunikate për mediat Konfederata e Sindikatave të Shqipërisë ka reaguar për grevistët e Poçemit dhe Ballshit. KSSH shkruan se institucionet duhet tu plotësojmë...

GJYQET E HUMBURA NË STRASBURG, QEVERIA, 18 MLN EURO DETYRIME TË PASHLYERA PËR PERIUDHËN...

Qeveria ka grumbulluar 18 milionë euro detyrime të pashlyera për gjyqet e humbura në strasburg përgjatë periudhës 2015-2019. Të dhënat janë bërë publike nga një...

PAMPURI: JANË REDUKTUAR SALLAT KIRURGJIKALE, BEQAJ DHE MANASTIRLIU TË JAPIN LLOGARI PARA DREJTËSISË

Ish-deputetja e PD, Orjola Pampuri ka denoncuar nga ambientet e QSUT reduktimin e sallave kirurgjikale. Për këtë, Pampuri bën fajtor ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu...

NJOHJA E PATENTAVE SHQIPTARE NË GJERMANI, ÇFARË DEKLARON AMBASADA

Ambasada gjermane në Tiranë ka njoftuar se Gjermania njeh përparimet e dukshme në procedurën e lëshimit të patentave por sa i takon njohjes së...

AVENTURË E PAZAKONTË ME HELIKOPTER MBI MAJAT E ALPEVE NË VALBONË (VIDEO)

Bukuritë e rralla të Parkut Kombëtar të Valbonës do të shijohen nëpërmjet helikopterit. Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga magjia që të dhuron...

LIGJ I RI PËR AKTIVITETIN TURISTIK DETAR, RREGULLAT PËR JAHTET, KROÇERAT, MOTORËT E UJIT...

Qeveria ka vendosur të rregullojë me një ligj të veçantë atë që quhet turizëm detar duke përfshirë këtu të gjithë mjetet lundruese apo ato...

DALIN HARTAT KU DO TË RINDËRTOHEN 7 ZONAT E REJA NË DURRËS, KAVAJË, KRUJË,...

Pas vendimit të Këshillit të Ministrave të miratuar në datë 13 shkurt, janë botuar në Fletoren Zyrtare shtatë zonat e reja për zhvillim, rindërtimin...

DY TË DËNUAR NGA BERATI PËR TRAFIK DROGE DUHET TË DEKLAROJNË PASURINË

Operacioni Forca e Ligjit u ka kërkuar të justifikojnë pasuritë dy të dënuarve me burg për trafik droge nga drejtësia italine. Gazmend Mahmutaj dhe...

PASURITË E VËNA NGA KRIMI TË SEKUESTRUARA NGA OFL, LLESHAJ: SI DO TË BËHET...

“Administrimi i aseteve të bllokuara gjatë Operacionit Forca e Ligjit nuk i ka kaluar ende Ministrisë së Brendshme. Ligji parashikon që pasuritë që do...

BOTA