LËKUNDJE TËRMETI NË ELBASAN DHE DURRËS GJATË NATËS, JA KU ISHTE EPIQENDRA

Një tërmet është ndjerë gjatë natës në Elbasan. Mësohet se epiqendra ka qenë në Belsh. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës rihter....

TJETËR TËRMET LËKUND VENDIN, JA SA ISHTE MAGNITUDA DHE EPIQENDRA

Një tjetër lëkundje tërmet ka tronditur vendin tonë pak minuta më parë. IGJEUM njofton se tërmeti ka qenë me magnitudë 4.3 të shkallës rihter. Sipas...

INSTITUTI I GJEOSHKENCAVE, ENERGJISË, UJIT DHE MJEDISIT: PRITEN PËRMBYTJE, MERRNI MASAT PARAPRAKE

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë një njoftim për të gjithë qytetarët duke paralajmëruar këta të fundit se duke filluar nga...

TJETËR TËRMET LËKUND VENDIN, JA KU ISHTE EPIQENDRA

Një tjetër tërmet ka lëkundur vendin tonë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 ballë. Epiqendra e tërmetit...

2 ORË TAKIM ME 4 MJEKËT/ MANASTIRLIU: DO TË NGRIHEN GRUPE PUNE PËR 4...

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu deklaroi se 4 kërkesat e parashtruara nga mjekët do të merren në shqyrtim një nga një. Pak pas mbarimit të...

MJEKËT DHE INFERMIERËT PROTESTË TË HESHTUR TEK URGJENCA E QSUT

Mjekët dhe infermierët kanë mbajtur sot një protestë të heshtur një orëshe tek Urgjenca e QSUT-së. Ashtu siç kanë paralajmëruar bluzat e bardha kanë...

TËRMETI GJATË NATËS, MINISTRIA E MBROJTJES: ME THËLLËSI 20 KM NË VERIPERËNDIM TË CËRRIKUT,...

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion zyrtar lidhur me tërmetin e regjistruar gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në vendin tonë. Nga...

MJEKËT PROTESTË NË ORËN 10:00, RAMA I THËRRET NË TAKIM NJË ORË PARA! POLICIA...

Në orën 09:00, kryeministri Edi Rama ka thirrur mjekët në një takim në zyrën e tij në kryeministri. Nuk dihet nëse përgjigja e bluzave...

SKEMA E RIPUNËSIMIT PAS PANDEMISË, RAMA: SFIDË VENDOSJA E PAGËS MINIMALE 30 MIJË LEKË

Kryeministri Edi Rama prezantoi skemën e re sociale të qeverisë, e cila i vjen në ndihmë personave që mbeten ende të papunë pas humbjes...

TENDERI I BLERJES SË MASKAVE ANTI COVID-19, PROKURORIA E TIRANËS NIS HETIMET PAS KËRKESËS...

Pas një letërporosie të mbërritur nga pala italiane, prokuroria ka nisur hetimet për tenderin e blerjes së maskave anti-Covid19. Italianët, kërkojnë nga prokuroria shqiptare...

BOTA