W3Schools

NDRYSHIMET NË KODIN RRUGOR, RRITEN GJOBAT PËR SHOFERËT

Policia rrugore dhe Ministria e Brendshme brenda kësaj jave pritet të dorëzojnë në Kuvend propozimet për ndryshimet në Kodin Rrugor. Pas përfundimit të afatit për...

“TRONDITJE E MADHE”! ZBULOHET LËVIZJA TJETËR E GJERMANISË NË NDIHMË TË SHQIPËRISË, JA MESAZHI...

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Shqipëria, Edi Rama. “Me një tronditje të madhe mësova për tërmetin...

DY TË VDEKUR NË LEZHË NGA TË SHTËNAT ME ARMË ZJARRI, VRITET RAPSODI I...

Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e të shtënave me armë zjarri në një zonë kodrinore të thellë të qytetit të Lezhës, një prej...

HUMBI JETËN NGA SHËMBJA E URËS NË ITALI, RRUGA NË OBLIKË MERR EMRIN E...

Admir Bokrina eshte 32 vjeçari i cili humbi jeten 2 vite me pare ne Itali ne uren Morandi ne Genova e cila u shemb...

NDERRON JETE NE MOSHEN 54-VJEÇARE HUMORISTI SHKODRAN ANTON KROSAJ

Ka nderruar jete ne moshen 54-vjeçare humoristi i njohur shkodran Anton Krosaj. Ai vuante prej kohesh nga nje semundje e rende. Star Plus TV i shpreh...

SHKODER, MESAZHI I SHEF SAIMIRIT

Saimir Rrustemi, shefi i krimit te organizuar dhe antidroges ne polici ne nje postim ne faqen e tij te Facebook shkruan: "Thuhet se kur donin...

VRASJA E LAZËR ARRA, FAMILJARËT: KUSHËRIRI S’ËSHTË AUTORI

Për familjen Arra arrestimi i Marash Arrës i dyshuar nga policia fillimisht si autor i vrasjes së kushëririt të tij Lazër Arra në fshatin...

“NGA JAVA E ARDHSHME AUTORIZIM JAVOR”, RAMA: APLIKIMI NË E ALBANIA, NË MAKINË VETËM...

Kryeministri Edi Rama në një komunikim live ka bërë me dije se autorizimi i mjetit për punonjësit që lejohen të punojnë do bëhet si...

SHKODËR, PLAGOSET NJË SHTETAS NË FYTYRË, GODITET ME QYTË PISTOLETE

Një shtetas ka mbetur i plagosur në fytyrë pasi është goditur nga një person tjetër me qytën e pistoletes. Ngjarja ka ndodhur në qendër...

MBI 10 MIJË SHQIPTARËVE U NDALOHET UDHËTIMI NË ZONËN SHENGEN, POLICIA SHPJEGON ARSYET

Policia e Shtetit ka bërë një bilanc të shqiptarëve të ndalur për të hyrë në zonë Shengen gjatë 9 muajve të parë të këtij...

BOTA