VOTON EDHE DE BIASI

Pak ditë më parë, Gianni De Biasi mbylli të gjitha marrëdhëniet me Federatën Shqiptare të Futbollit, duke u larguar nga stoli i Kombëtares kuqezi....

SHKODËR, MUNGOJNË PARKINGJET E MAKINAVE!

Në qytetin e Shkodrës një ndër problemet që mund të kategorizohet si tepër shqetësues sidomos për shoferët janë vendparkimet. Mungesa e tyre është kthyer në...

HISTORIA E TËRMETIT 1979 NË SHKODËR, “SI I NXORËM VIKTIMAT”

40 vite më parë , 15 prill 1979, ditë e diel ora 7 e 20 minuta e mëngjesit një tërmet i fuqishëm i shkallës...

SMAJLI: DISA KOMPANI NUK PLOTËSOJNË KUSHTET

Kushtet e punës në sektorët privat në Shkodër lënë shumë për të dëshiruar , për të mos thënë qe nuk plotësojnë as elementet minimal...

PERFUNDON QETESISHT DHE PA ASNJE INCIDENT PROTESTA E 10-TE E OPOZITES

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbërritur në ambientet e selisë së PD-së. Ai tha se kryeministri Rama e ka marrë vulën e largimit...

RADHË NË DOGANËN E MURIQANIT NË DITËT E PARA TË VITIT

Këto janë radhët e gjata në pikën e kalimit kufitar të Muriqanit. Edhe pse prej ditësh policia e Shkodrës raporton se po punohet me kapacitete të plota dhe me nga 6 sportele në total, sërish radhët janë të mëdha në doganën e Muriqanit në ditët e para të vitit kur lëvizjet janë më të shumta.

SHKODËR, DËSHTON DËGJESA PËR PROJEKTIN E LËVIZSHMËRISË

Dëgjesa publike e parashikuar për t'u zhvilluar në sallën e këshillit bashkiak të Shkodrës për projekt-studimin e trafikut dhe lëvizshmërisë ka dështuar. Ashtu si...

SHQETËSIMI I OSHEE: TRANSFORMATORËT NË PUKË I VENDOSIM DITËN, I VJEDHIN NATËN

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike përmes një deklarate ka ngritur shqetësimin për vjedhjen e transformatorëve. Rasti në fjalë vjen nga Puka. Sipas OSHEE, këto...

POLICIA E KOSOVËS HYN NË SHQIPËRI, NIS PATRULLIMI I PËRBASHKËT ME POLICINË SHQIPTARE

Nis sot patrullimi i përbashkët i Policisë së Kosovës dhe i Policisë së Shqipërisë për sezonin veror. Policia e Kosovës njoftoi se turni i parë...

QEVERIA SHQIPTARE, FIRMOS MARREVESHJEN ME BERZH

Qeveria ka firmosur sot marrëveshjen me BERZH për agrobiznesin, të cilën kryeministri Rama e ka vlerësuar si historike dhe që tashmë për fshatin do të vijë një fazë e re zhvillimi.

BOTA