W3Schools

KUJDES NGA GRIPI!

LLUKAÇEJ: SHMANGNI PASOJAT,  DREJTOHUNI TEK MJEKU. Kalimi nga stina e ngrohte e veres drejt uljes se temperaturave qe sjell stina e vjeshtes dhe dimrit shoqerohet me ndryshime te medha temperature po njekohesisht me problemet e gripit tek masat e gjera te popullsise.

KA RESHJE, KA EDHE TRAFIK!

VËSHTIRËSOHET KALIMI NË RRUGËT KRYESORE TË QYTETIT TË SHKODRËS.
Kane mjaftuar pak reshje shiu qe rruget e qytetit te shkodres te bllokohen e te krijohet  nje trafik i renduar duke veshtiresuar keshtu kalimin si per kembesoret ashtu edhe per automjetet.

MIONARET E PAJTIMIT, PRAË FAMILJEVE TË NGUJUARA

SHULLANI: FËMIJËT NUK PREKEN NGA KANUNI, DUHET NDËRGJEGJËSIM. Shoqatae pajtimitte gjaqeve ne Shkoder, ka zgjedhur kete te diele, per te qene prane familjeve te ngujuara ne qarkun e Shkodres.

HOTI: VENDIMI I PADREJTË

AVOKATI MBROJTËS I ZYRTARËVE TË ALUIZNI-t, HEDH POSHTË AKUZAT. Pas me shume se 5 ore gjykimi , ka marre fund edhe maratona e dhenies se mases se sigurise se dy ish zyrtareve te Aluiznit ne Shkoder, Besnik Kastrati dhe Rudi Beci.

TREGTARËT: RRITEN ÇMIMET E BAGËTIVE

QYTETARËT: BIZNESMENËT DUHET TË JENË MË HUMANITAR SE NE.Tregu i bagëtive që ndodhet në periferi të Shkodrës ka patur një fluks më të madh se në ditët e zakonshme. Qytetarë të ndryshëm, i janë drejtuar ketij tregu me rastin e festës së kurban bajramit. Menjëherë pas faljes në xhamitë e Shkodrës ka nisur tregtimi i bagëtive.

DEPUTETËT UROJNË KURBAN BAJRAMIN

VIZITA NË MYFTININË E SHKODRËS NË KËTË DITË TË SHENJTE.Nje pjese e deputeteve te qarkut Shkoder kane zhvilluar vizita me rastin e festes te...

MYFTINIA PRET VIZITA PËR KURBAN BAJRAM

UROJNË FAMULLITARËT E KISHËS KATOLIKE DHE KISHËS ORTODOKSE.Përfaqësuesit e komuniteteve fetare në Shqipëri kanë zhvilluar vizita në xhaminë e Parrucës ku janë bërë pritjet e myftinisë për festën e shenjtë të Kurban Bajramit. Duke qenë se myftiu i Shkodrës është në krye të besimtarëve shkodran në pelegrinazhin e Mekës së shenjtë duke bërë ritualin e haxhit, pritjet janë bërë nga përfaqësuesi i myftinisë Arben Halluni.

VENDORËT JAPIN MESAZHET E URIMIT

DREJTUES TË INSTUTICIONEVE DHE PARTIVE POLITIKE VIZITA PËR KURBAN BAJRAM.

Përfaqësues të pushtetit vendor në Shkodër kanë qenë të pranishëm në Myftininë e Shkodrës për të zhvilluar vizitat me rastin e festës së kurban bajramit teksa uruan besimtarët musliman dhe dhanë mesazhe për paqe e harmoni.

KURBAN BAJRAMI NË BUSHAT

HILA: KJO NJË DITË PAQEJE PËR MBARË KOMUNITETIN.Festa e Kurban Bajramit, eshte festuar edhe ne Komunen e Bushatit. Kryetari i Komunes Bushat Zef Hila i shoqeruar edhe nga administrata, ka zhvilluar nje vizite ne xhamine e Bushatit. Gjate urimit per kete feste te rendesishme per besimtaret musliman, kryetari Zef Hila vuri theksin ne harmonine, tolerancen dhe bashkejetesen qe ekziston mes komuniteteve.Nga ana tjeter, Drejtori I Medresese ne Bushat, Elvis Molla,   ka falenderuar te pranishmit per viziten dhe urimet ne adrese te besimtareve musliman.

KASAPËT: PRESIM DERI NË 15 BAGËTI

CAMAJ: THËRTORJA E SIGURTË, NDODHET NË KUSHTE MË TË MIRA.Të jesh kasap nuk është shumë e thjeshtë. Festa e Kurban Bajramit ka bërë që një kasap në këtë ditë të madhërueshme të presë deri ne 15 bagëti brenda ditës. Thërtorja në qytetin e Shkodrës që është lëshuar me koncesion nga Bashkia Shkodër tashmë është rehabilituar. Kasapët flasin për procesin e punës së tyre.

BOTA