POLICIA BASHKIAKE “HARRON” TROTUARET

AKSIONI I NISUR DISA DITË MË PARË, NUK ZGJATI AQ SA DUHEJ.
Ne 30 Korrik, policia bashkiake, nisi aksionin per pastrimin e trotuareve nga tregjet ne natyre, te cilat shpesh here kane qene pjese e problematikave te ngritura nga Star Plus. Por sot, situate eshte e tille , tregjet kane zene cdo hapesire publike, duke I hequr cdo te drejte qytetareve.

ÇMIMET E LIRA ÇOJNË SHKODRANËT NË TURQI

AGJENCITË TURISTIKE: SHUMICA, PUSHIME TË PAORGANIZUARA
Prej krizes se pergjithshme ekonomike, duket se jane prekur edhe agjencite e ndryshme turistike. Kete vit ndryshe nga vitet e tjera ka pasur tendence te rritjes se cmimeve per udhetime, ne po te njejten periudhe te vitit krahasuar me nje vit me pare.

SHKODËR, NIS PETICIONI KUNDËR FULLANIT

FORUMI SHKODRAN MBLEDH FIRMAT PËR TË KËRKUAR SHKARKIMIN
Protesta kundër Fullanit eshte shtrire edhe ne qytetin e Shkodres.

RENDI NË 24 ORË

POLICIA E SHKODRËS BËN PUBLIKE SITUATËN E RENDIT DHE TË SIGURISË
1.Me datën 09.08.2014, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit H.H, vjec 49, banues në Koplik. Arrestimi i tij u bë pasi në aksin rrugor Koplik – Shkodër, në vendin e quajtur Polvar, duke drejtuar mjetin Autobuz, me targa SH 0370 D, ka aksidentuar shtetasen L. Gj., vjec 54, e cila ndodhet e shtruar në Spital në gjendje kritike për jetën.

SHKODËR- VELIPOJË 90 MINUTA

TRAFIKU I RËNDUAR KRIJON VONESA TË SHUMTA PËR UDHËTARËT.
Vëzhgimi i Star Plus ka nisur që nga qëndra e qytetit të Shkodrës për të parë se sa zgjat një udhëtim drejt Velipojës, aq më tepër ditët e fundjavave. Që pas daljes nga qyteti, radhët e para të trafikut si zakonisht fillojnë që nga Bexhisteni e deri tek Harku i Bërdicës.

GUSHTI, SHTON RADHËT NË MURIQAN

FLUKSI I SHTETASVE TË HUAJ DHE SHQIPTARË SA VJEN DHE RRITET NË KUFI
Muaji gusht shenon numrin me te madh te të shtetasve dhe automjeteve të huaja dhe shqiptare, që hyjnë dhe dalin në pikën kufitare të Muriqanit. Kur data shenon 9 gusht  sërish ka radhë të gjata të automjeteve të cilat presin për të kaluar në të dy anët e kufirit, Malit te Zi dhe Shqipërisë.

BAJZA, SË SHPEJTI ME PLAN RREGULLUES

POPAJ: KEMI KËRKUAR MBËSHTETJEN E INUK, ENDE ASNJË PËRGJIGJE
Edhe pse gjate viteve te fundit pamja e  Komunes se  Kastratit eshte permiresuar, ende nuk eshte realizuar plani rregullues.

TRAFIKU I RËNDUAR, KRYEFJALA E SEZONIT

PAVARËSISHT NDËRHYRJEVE SERISH NË SHKODËR E VËSHTIRË TË QARKULLOSH
Keto pamje, askush nuk I sheh per here te pare, por jane kthyer ne nje rutine te perditshme te cdo drejtuesi te automjeteve. Pavaresisht zgjidhjes se problematikes te krijuar me rrugen hyrese te qytetit te Shkodres, trafiku I renduar vazhdon te jete kryefja e dites ne Shkoder,

BSHPSH NË KONFERENCËN E 6-të TË SAJ

KALAJA: JEMI PËRBALLË NJË QEVERIE REVANSHISTE NDAJ EKONOMISË
Bashkimi I sindikatave dega Shkoder ka zhvilluar konferencen e 6 te saj. Ne prezence te anetareve te kesaj sindikate dhe kryetarit te sindikates se pavarur te Shqiperise Gezim Kalaja, anetaret e saj kane zgjedhur serish ne krye te deges se shkodres, te vetmin kandidat Albert Tuken.

RENDI NË 24 ORË

POLICIA E SHKODRËS BËN PUBLIKE SITUATËN E RENDIT DHE TË SIGURISË
1.Me datën 07. 08. 2014, filloi procedimi penal në gjendje të lirë në ngarkim të shtetasit N. L., vjeç 77,  banues në Shkodër. Procedimi penal ndaj këtij shtetasi filloi, pasi është konstatuar se po ndërton një objekt pa leje.

BOTA