FISHEKZJARRET, NDËRRIMI I VITEVE PA PROBLEME

GOKAJ: KEMI MARRË MASAT E DUHURA DHE QYTETARËT JANË NDËRGJEGJËSUARNata e ndërrimit të viteve e deri tani kanë kaluar pa probleme sa i përket incidenteve nga fishekzjarret apo lëndët e tjera plasëse që në raste festash janë tejet të preferuara nga qytetarët, sidomos nga fëmijët.

STAR PLUS TV, GËZUAR TË GJITHËVE

2015-ta QOFTË NJË VIT I MBARË PËR TË GJITHË JU DHE FAMILJET TUAJA. Ka Qene kjo forma e zgjedhur nga Star Plus per ti uruar te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen gezuar vitin e ri 2015-te. Lidhje direkte, interviste, atmosferea ne qytetin e Shkodres, kane pjese e transmetimit te drejtperdrejte ne ato momente ku akrepat po shkonin drejt 12 per te pritur vitin e ri.

SHKODRA, MIRËPRET VITIN E RI 2015-TË

SHKODRA KA OFRUAR SI NË ÇDO VEND TJETËR TË BOTËS NDËRRIMIN E VITEVE EDHE PSE NË TEMPERATURA TË FTOHTA. Shkodra dhe e gjithë Shqipëria i thanë Mirësvjen Vitit të Ri 2015. Mes fishekzjarrëve dhe urimeve,Shkodra ka ofruar si në çdo vend tjetër të botës ndërrimin e viteve edhe pse në temperatura të ftohta të këtij fillim Janari.  

VITI I RI, NË ERRËSIRË NË DISA ZONA

GJYSMA E QARKUT TË SHKODRËS ËSHTË SHOQËRUAR ME PROBLEME.Janë me mijëra personat që e kaluan natën e ndërrimit të viteve pa energji elektrike. Për të disatën ditë me radhë mijëra banorë në qarkun e Shkodres, kanë kaluar orët e para të vitit në terr të plotë dhe në kushte ekstreme për shkak të motit të ftohtë me temperatura disa gradë nën zero.

S’KA INFERMIERË, MËSUES, ENERGJI ELEKTRIKE, UJË TË PIJSHËM DHE RRUGA E BLLOKUAR

Të jetosh në fshatrat e thella të zonës së Dukagjinit është një sfidë ndaj vetvetes. Banorët përveçse të izoluar nga bora kanë edhe shumë vështirësi të tjera.

VITI I RI 2015-të, LARMI PROGRAMESH NË STAR PLUS TV

TË GJITHË DO TË GJEJNË VEHTEN, QË NGA FËMIJËT DERI TEK TË RRITURIT .Atmosfera e fundvitit, do te jete e vecante, per teleshikuesit e Star Plus ne Shkoder. Programacioni I larmishem, do te nise qw herwt duke perfshire, te githa moshat, qe nga femijet te cuilet do te gezojne me varieten per femijet organizuar ne Teatrin Migjeni,

GEZUAR 2015!

STAR PLUS TV, URON TË GJITHË BANORËT FESTËN E NDËRRIMIT TË VITEVE .Me fishekzjarre, shampanjë, këngë puthje e përqafime, do të festohet sot në mbrëmje ndërrimi i viteve. Kremtimi i Vitit të Ri është një nga festat më tradicionale që mbledh familjarë, miq e shokë në tryeza të përbashkëta. Star Plus TV ,

VITI I RI, FESTA E URIMEVE DHE DËSHIRAVE

KËSAJ FESTE I GËZOHEN TË GJITHA BREZAT, NJË TRADITË E VJETËR RITUALE.Viti i Ri është festa e urimeve dhe dëshirave më të mira, shoqërimit, argëtimit, ngritjes së dollive, tryezave të begatshme dhe shkëmbimit të dhuratave të ndërsjella.

BASHKIA URON QYTETARËT

LUKA: QOFTË 2015-ta NJË VIT I SHËNDETSHËM DHE I GËZUESHËM

FUNDVITI, DYNDËT TRAFIKU NË SHKODËR

RRUGËT KRYESORE TË QYTETIT TË SHKODRËS, TË BLLOKUARA NGA “BLERJET”. Edhe këtë fundviti, Shkodra duket e destinuar të vuajë trafikun  kaotik që paralizon me minuta të tëra qytetin e Shkodres  .

BOTA