KANDIDATI I PD BARDH SPAHIA I FTUAR SOT NË “TONIGHT”

Kandidati i Partise Demokratike per Shkodren Bardh Spahia do te jete i ftuar sonte ne studion e emisionit "Tonight" ne Star Plus te gazetarit Erzen Koperaj ne oren 21:00.

11 KONTRATA PA PROKURIM, 600 MLN LEKË PËR RINDËRTIMIN E BANESAVE NË 5 BASHKI

Rreth 559 milionë lekë është fondi I parë që është dhënë për rindërtimin e banesave të dëmtuara nga tërmeti. 11 kontratat janë firmosur me...

ZHVILLOHET FORUMI I PARË PUBLIK NË “LUIGJ GURAKUQI”

Në universitetin e Shkodrës “Luigj Gurakuqi” u zhvillua forumi I parë public. Ky aktivitet vjen në kuadër të projektit “Nga fjala tek veprimi –...

PASTROHEN VARREZAT MUSLIMANE

Ne prag te festes se Kurban Bajramit , nderrmarrja e ujesjelles kanalizimeve me mbeshtetjen e bashkise Shkoder ka nderrmarre nje akion per pastrimin e “varrezave te komanes” ne Shkoder, te cilat njihen si varresat e vjetra muslimane te ketij qyteti.

BURGU I REÇIT, MBËRRIJNË 200 TË BURGOSURIT E PARË

Dy furgonë të policisë të Institucionit të Ekzekutimit të Vendimeve Penale në Lezhë kanë mbërritur mesditën e sotme në këtë burg. Burime kofidenaciale i thanë...

PARASHIKIMI I MOTIT 27 MAJ

Sipas MeteoAlb Shqipëria do të vazhdojë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por vranësira më të dukshme do të ketë në zonat veriore si dhe...

MBYLLEN HETIMET, LULZIM BASHA NË GJYKATË PËR LOBIMIN 675 MIJË USD

Për të dytën herë kreu Lulzim Basha do të përballet në gjykatë me drejtësinë shqiptare. Pas gjyqit për akuza korrupsioni në ndërtimin e Rrugës...

MERRET VENDIMI! GATI AMNISTIA PËR TË BURGOSURIT…KUSH PËRFITON! FIRMA E FUNDIT, NË DORË TË...

Qeveria miraton draftin për amnistinë e fundvitit për gratë e burgosura dhe për burrat mbi 60 vjeç. Në një deklaratë për mediat, ministrja e...

KTHJELLIME DHE VRANËSIRA KALIMTARE, NJIHUNI ME PARASHIKIMIN E MOTIT PËR SOT

Vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare, ndërkohë që temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë. Sipas MeteoAlb...

ARRESTIMI I FRROKAJ, PROTESTË NË LEZHË

Shume qytetare, mbeshtetes dhe perkrahes te kryebashkiakut te Lezhes Fran Frrokaj, i arrestuar dy d dite me pare nen akuzen e shperdorimit te detyres,...

BOTA