SHKODËR, NDIHMA EKONOMIKE DHE PYJET DEBATE NË KËSHILL

Këshilli bashkiak i Shkodrës ka zhvilluar mbledhjen e radhës. Pika e parë e rendit të ditës ajo e ndihmës ekonomike prej 6% u miratua...

SHËN VALENTINI KRIJON FLUKS NË PIKËN E KALIMIT NË MURIQAN

QYTETARËT KANË SHFRYTËZUAR FUNDJAVËN PËR TË QËNË ME TË DASHURIT E TYRE JASHTË VENDIT. Shen Valentini ka krijuar radhe edhe ne piken e kalimit kufitar te muriqanit.

KLP KËRKON HETIM DISIPLINOR NDAJ PROKURORIT ARJAN NDOJ

Këshilli i Lartë i Prokurorisë i ka kërkuar kryeprokurores së përkohshme të përgjithshme, Arta Marka të nis hetim disiplinor ndaj prokurorit Arjan Ndoji. Në letrën...

GENOVA, HOMAZHE PËR VIKTIMAT E URËS “MORANDI”

Të krishterë e myslimanë u bashkuan për lutje për hir të viktimave nga shembja e urës “Morandi” në Genova të Italisë. Ceremonia shtetërore e...

“DITA E LIQENIT”, REAGON SHOQATA E PESHKIMIT

Ne diten e liqenit te Shkodres , Shoqata Shqiptare e Menaxhimit te Peshkimit ka denoncuar degradimin e kesaj pasurie natyrore.

M.MADHE, PËRKUJTOHET KRYENGRITJA ANTI-KOMUNISTE

Malësia e Madhe ka përkujtuar 75-vjetorin e kryengritjes së parë anti-komuniste ku ranë martirë dhjetra burra të malësisisë me në krye heroin kombëtar Prekë...

REZERVATI I VELIPOJËS NË FLAKË

Zonat e mbrojtura ne Shkoder jane ne diten e tyre me te keqe.

OPOZITA 4 ORË PROTESTË PA BASHËN DHE BERISHËN

Ka nisur me përplasje tek Ministria e Brendshme, protesta e radhës e opozitës. Qytetarë dhe simpatizantë të mbledhur para ministrisë, para rrethimit me policisë...

SHQIPËRI-TURQI, PUBLIKOHEN MASAT

Më datë 22.03.2019 ora 20.45 në qytetin Shkodër, do të zhvillohet ndeshja ndërkombëtare e futbollit, e vlefshme për eliminatore të “EURO 2020”, ndërmjet përfaqësueseve...

BOTA