MOTI PËR SOT, KËTO JANË QYTETET MË TË FTOHTA

Deri në mesditë, vendi ynë do të dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat më të theksuara do të jenë në zonat jugore duke rrezikuar shira të dobët e lokalë.

OSHEE VJEDH PD-në, ÇOBAJ E DENONCON PUBLIKISHT

SIPAS PD-së NDAJ SUBJEKTIT MË TË MADH POLITIK PO ABUZOHET ME ENERGJINËhttp://www.youtube.com/watch?v=gakuznYMtMg

DITA E MATURANTËVE NË QYTETIN E SHKODRËS

2600 MATURANTË “PUSHTOJNË” QYTETIN, 100 NXËNËS EKSELENTË. Maturantet e qytetit te Shkodrës, kane pushtuar sheshin para bashkisë se Shkodrës. Ato kane festuar ditën e tyre, ditën e maturanteve. Nje aktivitet I organizuar për te dytin vit me radhe nen kujdesin e Drejtorisë Rajonale te Arsimit ne Shkoder.

RRITJE E LEHTË TEMPERATURASH, JA SI PARASHIKOHET MOTI PËR DITËN E SOTME

Pjesa e parë e ditës në territorin shqiptar do mbizotërohet nga kthjellimet dhe kalime vranësirash, të cilat më të theksuara do të jenë në...

SHKODËR, BUJAR QAMILI SHTRON IFTAR PËR BESIMTARËT

Për të 10-in vit me radhë këngëtari Bujar Qamili, “Mjeshtër i Madh” ka shtruar një iftar për besimtarët musliman në muajin e madhërueshëm të...

DUKAJ: KA PROJEKT PËR KULLËN E PREKË CALIT

KRYEKOMUNARI I KELMENDIT: PRITET SHPALLJA MONUMENT KULTURE, GATI FINANCIMI. Kulla e Prekë Calit deri në verën e vitit të ardhshëm mund të rikonstruktohet plotësisht. Menjëherë pas shqetësimit të ngritur një ditë më parë nga “Star Plus” për rrënimin e pjesës më të madhe të ndërtesës ku jetoi luftëtari Prekë Cali, kryetari i komunës Kelmend Gjeto Dukaj tregon se ka në duar një projekt të përfunduar dhe që do financohet nga kelmendasit që jetojnë në Amerikë.

MOTI I KEQ, APEL DREJTUESVE TË MJETEVE

 Si pasojë e motit të keq me rreshje shiu dhe dëbore, në akset rrugore, në segmente të ndryshme ka pasur rënie gurësh dhe inertesh, si dhe në disa akse ka prezencë të dëborës. Shërbimet e Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë shtrirë në të gjithë akset problematike, ku orinentojnë drejtuesit e automjeteve të tregojnë kujdes dhe të rregullojnë shpejtësinë. Shiu, dëbora dhe errësira veshtirësojnë lëvizjen dhe shtojnë rrezikun për aksidente rrugore.

RROKADË NDRYSHIMESH NË PROKURORITË E TIRANËS, LEZHËS DHE SHKODRËS

Kryeprokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku ka firmosur lëvizjet e prokurorëve në disa nga prokuroritë e rretheve.Marku ka kryer disa ndryshime prokurorësh në...

POLICIA E SHKODRËS: 17 KONTROLLE ANTIKANABIS NË DITË GJATË 2021

Shkodra është një nga qarqet me rriskun më të lartë sa I takon kultivimit të bimëve narkotike. Kështu deklaroi Albert Dervishaj, zv/drejtor I Policisë...

PREKAL, RRËSHQITJA E GURËVE RREZIKON BANORËT

Rrështqitja e gurëve nga mali në fshatin Prekal, të njësisë administrative Postribë është bërë një shqetësim I vazhdueshëm për banorët e zonës por edhe...

BOTA