SOT ËSHTË KOHË E SHKËLQYER PËR NJË DARKË ROMANTIKE, ÇFARË THONË YJET PËR JU

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Ju të enjten keni nevoje qe te provoni diçka paksa ndryshe, por nëse e bëni, ju mund...

SHKURTAJ: XHUBLETA PËR SHUMË VITE U LA NË HARRESË

Studiuesja Rita Shkurtaj e cila ka edhe një shoqatë në Malësinë e Madhe për ruajtjen dhe mbrojtjen e xhubletës ndjehet krenare për faktin se...

XHUBLETA NË UNESCO, MALËSORJA: KRENARE, 150 VITE QË E KAM

Që prej 29 nëntorit të këtij viti xhubleta shqiptare, një veshje tradicionale e Malësisë së Madhe është e mbrojtur nga UNESCO, gjë të cilën...

SPAHIA: PLOTËSOJMË KRITERET PËR ANËTARËSIMIN NË BE

“Bashkia e Shkodrës dhe perspektiva e saj evropiane” ishin tema e aktivitetit të organizuar në bashkëpunim me Konrad Adenauer Stiftung. Ai ju dedikua administratës...

FUSHA E TOROVICËS KTHEHET NË “LIQEN”

Marash Bushgjokaj nga Torovica është një nga fermeret e prekur nga përmbytjet e fundit në këtë zone.Prej 10 ditësh ai është i detyruar ti...

‘DITË PRODUKTIVE ME PLOT MUNDËSI TË REJA’, NJIHUNI ME PARASHIKIMIN E HOROSKOPIT PËR TË...

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Ka mundësi të jeni të vetë-motivuar dhe të etur për të mësuar më shumë për të përmirësuar...

RESHJE TË PAKTA SHIU, PARASHIKIMI I MOTIT PËR SOT

Moti do te jetë me vranësira mesatare deri të dendura dhe reshje të pakta shiu në zonën jugperëndimore dhe reshje bore në zonat malore. Temperaturat...

KOMUNISTI BRUÇI: ENVER HOXHA NUK ËSHTË KRIMINEL

Në ceremoninë e 78 vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë në Shkodër nuk mungoi ylli i kuq dhe grushti, simbole të komunizmit dhe diktatorit Enver...

BOTA