DRKK: THIRRJE DONATORËVE PËR RESTAURIMIN E URËS SË BUNËS

Drejtoria rajonale e kulturës Shkodër kërkon një ndërhyrje sa me emergjente ne urën e vjetër të Bunës pasi situata paraqitet vërtet alarmante.Edhe pse drejtorja e këtij institucioni Majlinda Lacaj pranon se është miratuar një projekt për rehabilitimin e saj kjo e fundit e shikon mese te nevojshme ndihmën e disa donatoreve pasi shifra është konsiderueshme e larte.

VRASJA E LAZËR ARRA, FAMILJARËT: KUSHËRIRI S’ËSHTË AUTORI

Për familjen Arra arrestimi i Marash Arrës i dyshuar nga policia fillimisht si autor i vrasjes së kushëririt të tij Lazër Arra në fshatin...

BIE NUMRI I KËRKESAVE PËR KUPONAT E PASAPORTAVE BIOMETRIKE

 Numri i shtetasve shqiptar që jetojnë në shtete e tjera të cilët i drejtoheshin zyrave të postës për të blerë kupona për aplikimet e pasaportave biometrike ka rënë ndjeshëm.

KOPLIK, MBYLLET REPARTI I MATERNITETIT

Mungesa e një specialist gjinekolog, ka bërë që Reparti i maternitetit në pranë shërbimit spitalor në Koplik të mbyllet, ndërsa stafi i këtij reparti është zhvendosur në urgjencë.

FERMERËT E MALËSISË U PERJASHTUAN NGA SUBVENCIONET

 Fermeret e Malesise se Madhe jane diskriminuar sa i takon subvencionimit te bimeve medicianale por dhe kulturave te tjera.

SITUATË E RËNDË NË PEZË TË VOGËL, MBI 30 SHTËPI TË DËMTUARA/ BASHA: SHTETI...

Në Pezë të Vogël, pranë kryeqytetit tërmeti ka shkaktuar dëme të mëdha. Rreth 40 shtëpi janë praktikisht të pabanueshme, por njerëzit nuk janë sistemuar...

KTHJELLIME DHE VRANËSIRA, SHIKONI SI DO JETË MOTI PËR SOT

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të shpeshta por duke ju afruar mesditës vranësirat largohen nga territori shqiptar duke ja lënë vendin kthjellimeve. Këto...

PRESIDENCA HEDH SHORTIN PËR KED-NË, DVORANI ZGJIDHET AUTOMATIKISHT

Presidenca po hedh shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të ri të Emërimeve në Drejtësi (KED). Çfarë thotë ligji për ngritjen e KED-së?...

NËNSHKODËR, 3000 HEKTARË TOKË NËN UJË

Nuk ka njohur përmirësim situata e krijuar nga përmbytjet në territori e bashkisë Shkodër. Aktualisht, sipërfaqja e tokave buqjësore të përmbytura arrin në 3500...

ENERGJIA, “BURG PA AFAT” PËR 4 SHTETAS

VIJOJNE AKSIONET E OSHEE NË TË GJITHË QARKUN, MUND TË KETË SËRISH ARRESTIME.Gjykata e Shkodrës ka dhënë masën e sigurisë “burg pa afat” edhe për 4 të arrestuarit në ditën e dytë të aksionit të Operatorit të Shpërndarjes të Energjisë Elektrike në qarkun e Shkodrës.

BOTA