SEZONI I RI ARSIMOR, 5 SHKOLLA DREJT RIKONSTRUKSIONIT

MINISTRIA E ARSIMIT KA HARTUAR PLANIN E NDËRHYRJES NË SHKOLLAT ME PROBLEME.
Kur na ndajne jo me shume se 30 dite, nga nisja e sezonit te ri arsimor ne sistemin parauniversitar, Ministria e Arsimit ka hartuar planin e masave per te nderhyre ne shkollat e qarkut te Shkodres.

NDRYSHON DREJTORI, RADHË NË HIPOTEKË

NDRYSHIMET NË KRYE TË KËTIJ INSTITUCIONI, SOROLLASIN QYTETARËT PËR SHËRBIME
Tashme eshte bere publike ndryshimi I drejtorit te zyres se regjistrimit te pasurive te paluajteshme ne Shkoder, por se bashku me keto ndryshime duket se ne kete institucion kane nisur edhe problemet.

SHKODËR, ASFALTOHET RRUGA “ANTON MAZREKU”

INVESTIMI ËSHTË REALIZUAR PLOTËSISHT ME TË ARDHURAT E BASHKISË
Bashkia e Shkodrës ka bërë të mundur asfaltimin e Rrugës Anton Mazreku në qytetin e Shkodrës e cila prej shumë vitesh ka qenë drejt një degradimi të plotë e pothuajse plotësisht e pakalueshme për banoret e kësaj lagjeje.

NDRYSHON DREJTORI I HIPOTEKËS NË SHKODËR

ILIR NIKLEKAJ ZËVËNDËSON OREST VUÇAJ NË KRYE TË KËTIJ INSTITUCIONI.
Ashtu sic ishte paralajmeruar, ndodhi.

POLICIA BASHKIAKE “HARRON” TROTUARET

AKSIONI I NISUR DISA DITË MË PARË, NUK ZGJATI AQ SA DUHEJ.
Ne 30 Korrik, policia bashkiake, nisi aksionin per pastrimin e trotuareve nga tregjet ne natyre, te cilat shpesh here kane qene pjese e problematikave te ngritura nga Star Plus. Por sot, situate eshte e tille , tregjet kane zene cdo hapesire publike, duke I hequr cdo te drejte qytetareve.

ÇMIMET E LIRA ÇOJNË SHKODRANËT NË TURQI

AGJENCITË TURISTIKE: SHUMICA, PUSHIME TË PAORGANIZUARA
Prej krizes se pergjithshme ekonomike, duket se jane prekur edhe agjencite e ndryshme turistike. Kete vit ndryshe nga vitet e tjera ka pasur tendence te rritjes se cmimeve per udhetime, ne po te njejten periudhe te vitit krahasuar me nje vit me pare.

SHKODËR, NIS PETICIONI KUNDËR FULLANIT

FORUMI SHKODRAN MBLEDH FIRMAT PËR TË KËRKUAR SHKARKIMIN
Protesta kundër Fullanit eshte shtrire edhe ne qytetin e Shkodres.

RENDI NË 24 ORË

POLICIA E SHKODRËS BËN PUBLIKE SITUATËN E RENDIT DHE TË SIGURISË
1.Me datën 09.08.2014, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit H.H, vjec 49, banues në Koplik. Arrestimi i tij u bë pasi në aksin rrugor Koplik – Shkodër, në vendin e quajtur Polvar, duke drejtuar mjetin Autobuz, me targa SH 0370 D, ka aksidentuar shtetasen L. Gj., vjec 54, e cila ndodhet e shtruar në Spital në gjendje kritike për jetën.

SHKODËR- VELIPOJË 90 MINUTA

TRAFIKU I RËNDUAR KRIJON VONESA TË SHUMTA PËR UDHËTARËT.
Vëzhgimi i Star Plus ka nisur që nga qëndra e qytetit të Shkodrës për të parë se sa zgjat një udhëtim drejt Velipojës, aq më tepër ditët e fundjavave. Që pas daljes nga qyteti, radhët e para të trafikut si zakonisht fillojnë që nga Bexhisteni e deri tek Harku i Bërdicës.

GUSHTI, SHTON RADHËT NË MURIQAN

FLUKSI I SHTETASVE TË HUAJ DHE SHQIPTARË SA VJEN DHE RRITET NË KUFI
Muaji gusht shenon numrin me te madh te të shtetasve dhe automjeteve të huaja dhe shqiptare, që hyjnë dhe dalin në pikën kufitare të Muriqanit. Kur data shenon 9 gusht  sërish ka radhë të gjata të automjeteve të cilat presin për të kaluar në të dy anët e kufirit, Malit te Zi dhe Shqipërisë.

BOTA