W3Schools

ARTIZANËT: KEMI “PËRVESHUR MËNGËT” PËR VERËN

Shoqata e Artizanëve në Shkodër ka hapur sërish panairin e artizanëve të cilët do të promovojnë punimet e tyre deri në fundjavë. Me hapjen...

DITA NIS ME KTHJELLIME, POR MESDITA SJELLË VRANËSIRA E RESHJE SHIU! MËSONI PARASHIKIMIN E...

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash do të dominojnë në të gjithë territorin, KU më të dukshme vranësirat do paraqiten në zonat lindore, por pa rrezikuar...

E KONFIRMON AMBASADA NË ATHINË, GREQIA I DHURON SHQIPËRISË 20 MIJË VAKSINA NDAJ COVID-19

Ambasada shqiptare në Athinë konfirmon se Shqipëria do të marrë 20 mijë vaksina ndaj COVID-19 si dhuratë nga Greqia. Në njoftim dhuhet se zëdhënësja e...

RRITJE E INFEKTIMEVE DITORE, MSH: SËRISH ASNJË HUMBJE JETE NGA COVID-19, JA SA RASTE...

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19: Vendosni maskën mbrojtëse...

POSTRIBË, KËRKESË E LARTË PËR VAKSINIM

Kohët e fundit vihet re një rritje e numrit të qytetarëve që duan të vaksinohen. Në qendrën shëndetësore në njësinë administrativë Postribë janë vaksinuar...

DY KATEGORI TË REJA PËRFITIMI PËR ISH- TË PËRNDJEKURIT

Kategorive përfituese të fondit të dëmshpërblimit të ish-të përndjekurve politik në vend. Kryetari I kësaj shoqate për qarkun Shkodër Zenel drangu bën të ditur...

DITA NIS ME KTHJELLIME, POR PASDITJA SJELLË VRANËSIRA DHE RESHJE SHIU! NJIHUNI ME PARASHIKIMIN...

Dita e sotme nisi me kthjellime, por duket se moti nuk do të vijojë me diell gjatë gjithë ditës. Sipas MeteoAlb, do të mbetemi...

KONFIRMOHEN RASTET E PARA TË GRIPIT TË SHPENDËVE NË SHQIPËRI, MINISTRIA E BUJQËSISË: PO...

Janë konfirmuar rastet e para të gripit të shpendëve në Shqipëri. Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, e cila...

PJERIN NDREU I PËRGJIGJET ADEMIT: INJORANCË JURIDIKE, KE LEXUAR DEMOKRACINË SË PRAPTHI

Pas mbledhjes së shoqatës së bashkive, në të cilën është vendosur zgjedhja e Pjerin Ndreut në krye të saj, duke shkarkuar nga detyra Voltana...

AMBASADORJA YURI KIM JEP LAJMIN: CDC FUT SHQIPËRINË TE VENDET ME NIVEL TË ULËT...

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, jep lajmin se Shqipëria ka kaluar rrezikun nga koronavirusi, duke u futur te vendet me rrezik të...

BOTA