W3Schools

SHKODËR, FESTOHET 77 VJETORI I ÇLIRIMIT TË SHQIPËRISË

Në Shkodër u festua 77 vjetori i Çlirimit të Shqipërisë. Ceremonia u organizua tek varrezat e Dëshmorëve në periferi të qytetit. Pas vendosjes të...

ÇOHET PËR T’I GJUAJTUR ME GRUSHT JETIMIT NGA SHKODRA, PLAS KEQ SHERRI NË EMISION

Një situatë tepër e skiletshme ka ndodhur kësaj here në emisionin “Expuls”. Një debat aspak zakontë ku Ledion Muçaraku dhe Taku, jetimi i PS-së nga...

NGA E MARTA TEMPERATURAT ULEN NË -8 GRADË, I FTOHTI SIBERIAN MBËRRIN NË SHQIPËRI

Gjatë ditës së sotme vendi ynë është ndikuar nga kushte atmosferikë të paqëndrueshme me reshje shiu e rrebeshe në pjesën më të madhe në...

SHKODËR, ZHBLLOKOHEN BANORËT NË AKSIN E DUKAGJINIT

Prej disa orësh disa banorë të Dukagjinit mbetën të bllokuar në aksin e malit të Shoshit për shkak të rrëshqitjes së gurëve në atë...

SHKODËR, RINOVOHET BUSTI I PASHKO VASËS, FAMILJARËT BOJKOT (VIDEO)

Ky është busti i ri i patriotit shqiptar Pashko Vaso i rivendosur në lulishtën përballë shkollës Ndo Mazi. Prej shumë vitesh ky bust ishte...

SHKODËR, FESTOHET 109 VJETORI I PAVARËSISË SË SHQIPËRISË (VIDEO)

Shkodra ka festuar 109 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë në këtë 28 nëntor. Në qendër të qytetit, në sheshin përpara bashkisë Shkodër u zhvillua...

FESTAT E NËNTORIT, QYTETARËT: SHKODRA PA ATMOSFERË (VIDEO)

Qytetit të Shkodrës i mungon atmosfera e festave të Nëntorit. Kështu i kanë cilësuar qytetarët shkodranë organizimet e bëra nga bashkia Shkodër në kuadër...

FESTAT E NËNTORIT SHTOJNË FLUKSIN E LËVIZJEVE NË MURIQAN (VIDEO)

Festat e nëntorit kanë sjellë rritje të fluksit të lëvizjeve në pikën e kalimit kufitar në Muriqan. Të shumtë kanë qenë shtetasit shqiptar të...

REAGON POLICIA NË LIDHJE ME GRABITJEN E NDODHUR : ISHIN TË PAMASKUAR

Policia ka dhënë detaje të reja në lidhje me grabitjen e ndodhur në fshatin Luzat të Tepelenës, ku janë grabitur 2 milionë lekë. Sipas uniformave...

INVESTIMI PËR MBROJTJEN NGA GËRRYERJA DHE PËRMBYTJET, MINISTRJA E BUJQËSISË INSPEKTON PUNIMET NË BËRDICË

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca, ka inspektuar sot punimet për mbrojten nga gerryerja dhe përmbytjet e lumit Drin, në Bërdicë, aty...

BOTA