78-VJETORI I ÇLIRIMIT, SHKODRA FESTON E NDARË POLITIKISHT

Shkodra festoi 78-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë. Ashtu si çdo vit edhe këtë herë Çlirimi u festa i ndarë politikisht nga PD dhe PS....

FESTA E VEÇANTË NË LEZHË NË DITËN E ÇLIRIMIT

Kjo është mënyra që zgjodhen një grup qytetaresh nga Shqipëria dhe Kosova për të festuar Ditën e Çlirimit. Me makina e kuaj si dhe...

PËRKUJTOHET 78- VJETORI I ÇLIRIMIT NË LEZHË

Lezha ka përkujtuar 78-vjetorin e çlirimit te vendit nga pushtuesit nazifashit.Në nderim të kësaj dite veteran të luftes, pasardhes të familjave të dëshmoreve dhe...

FERMERËT: TOKAT NËN UJË, VIJON SHKARKIMI I HIDROCENTRALEVE

Një javë pas përmbytjeve në qarkun Shkodër një pjesë e tokave me të mbjella në fshatin Obot të njësisë administrative Ana e Malit vijojnë...

DITA E ÇLIRIMIT, CEREMONIA TE VARREZAT E DËSHMORËVE! PRESIDENTI BEGAJ, NIKOLLA E VELIAJ VENDOSIN...

Në Varrezat e Dëshmorëve në Tiranë jane zhvilluar homazhe për të përkujtuar 78-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë, pas Luftës së Dytë Botërore. Në ceremoninë ku...

‘NJË KAPITULL I RI I JETËS SUAJ ËSHTË GATI TË HAPET…’, ZBULONI ÇFARË THONË...

Dashi Të lindur më: 21 Mars - 19 Prill Muaji dhjetor do të jetë një pararojë e ndryshimeve të rëndësishme, lajme të papritura, por pozitive do...

TEMPERATURA DERI NË 3 GRADË CELSIUS NË VERI TË VENDIT, PARASHIKIMI I MOTIT PËR...

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura. Temperaturat minimale do të luhaten 0 - 3 gradë, temperaturat maksimale do të jenë 8...

NATO URON 110-VJETORIN E PAVARËSISË: BASHKOHUNI ME NE PËR TË FESTUAR ME ALEATIN TONË,...

NATO ka uruar Shqipërinë për 110 vjetorin e Pavarësisë. Në një postim në Twitter, Aleanca Euro-Atlantike, u bën thirrje përdoruesve të rrjetit social të...

KULLA MË E LARTË NË DUBAI, BURJ KHALIFA “VISHET” KUQ E ZI PËR TË...

Një urim tepër i veçantë dhe kreativ ka ardhur për Shqipërinë me rastin e 110 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë. Është Dubai ai që...

BOTA